Hlavní navigace

Microsoft chce posílit bezpečnost. Vyhlédl si izraelský startup Adallom

Jan Beránek

Zabezpečit cloud. Právě k tomu by měla americkému kolosu pomoci izraelská firma, za kterou chce dát několik set milionů dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

320 milionů dolarů by měl zaplatit Microsoft za bezpečnostní firmu Adallom. Podle agentury Reuters už firma pod vedením Satya Nadelly projevila zájem a podepsala smlouvu o smlouvě budoucí. 

Osmdesátihlavý startup Adallom funguje už tři roky a specializuje se na zabezpečení cloudových aplikací, kromě technologií Googlu a Microsoftu umí pracovat i s aplikacemi Salesforce. Kanceláře má kromě domovského Izraele i ve Spojených státech. 

Od investorů posbíral zatím 50 milionů dolarů a podpořily ho i velké fondy jako třeba Sequoia, Index Ventures nebo korporace typu Hewlett-Packard. Očekává se, že by se mohl stát styčným důstojníkem pro bezpečnostní byznys Microsoftu v Izraeli. Ani jedna ze stran ale jednání nechce komentovat. 

Microsoft už přitom v Izraeli nakupoval. Za vývojáře bezpečnostního softwaru Aorato dal 200 milionů dolarů, pořídil si ale třeba i analytickou firmu Equivio.

Z židovského státu se stala během posledních let úspěšná líheň startupů. „Všechno to souvisí s technologickými divizemi izraelských ozbrojených sil. Vojáci se tak už ve svých 18 letech setkají s vývojem technologií, které mají roční rozpočet třeba v desítkách milionů dolarů. A to je velmi cenná zkušenost, kterou jinde na světě nenajdete. Třeba šéf zpravodajské služby mi říkal, že když v minulosti pracovali na projektu s americkou NSA, do Izraele přijel tým šedesátiletých Američanů zejména z akademické sféry, doktorů a podobně. A ti zde spolupracovali s našimi dvacetiletými kluky,“ vysvětluje izraelský zázrak investor Shahar Tzafrir.

Kromě bezpečnostních startupů ale z Izraele v minulosti přišly třeba ICQ nebo Waze, o který svedl bitvu Google s Facebookem

Našli jste v článku chybu?