Hlavní navigace

Microsoft chystá platformu Windows Cloud

5. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Steve Ballmer (šéf Microsoftu) novinářům utrousil několik drobků o novém projektu z díly Microsoftu. Má jím být platforma Windows Cloud pro spouštění a provozování webově orientovaných aplikací a cloud-computingových služeb. Co přesně si pod tím ale máme představit, to zůstává ve hvězdách. Rozjíždí se tedy kolotoč spekulací. Steve Ballmer hned na úvod upozornil, že se jedná o samostatný projekt nemající nic společného s Windows Seven, přestože i v jejich případě se začalo mluvit o náhradě…

Steve Ballmer (šéf Microsoftu) novinářům utrousil několik drobků o novém projektu z díly Microsoftu. Má jím být platforma Windows Cloud pro spouštění a provozování webově orientovaných aplikací a cloud-computingových služeb. Co přesně si pod tím ale máme představit, to zůstává ve hvězdách. Rozjíždí se tedy kolotoč spekulací. Steve Ballmer hned na úvod upozornil, že se jedná o samostatný projekt nemající nic společného s Windows Seven, přestože i v jejich případě se začalo mluvit o náhradě některých prográmků z příslušenství webovou službou z rodiny Windows Live.

MM socky3

Co tedy Windows Cloud bude? To se prý dozvíme velmi brzy. Objevují se spekulace, že by vlastně mohlo jít o odpověď na Mozilla Prism nebo částečně i Google Chrome. Též se nabízí myšlenka, že by šlo o speciální systém šitý na míru tzv. netbookům, jejichž popularita roste a Microsoft pro ně zatím není schopen nabídnout adekvátní systém, což řeší prodloužením prodeje Windows XP, která jsou přece jen méně náročná na hardware než Windows Vista.

Steve Ballmer také promluvil o plánech Microsoftu pokud jde o webově orientovanou kancelářskou sadu. Microsoft zatím kombinuje desktopový software (např. Office 2007) s internetovými službami (Office Live), ale konkurenci pro Google Docs zatím nepředstavil. Možná se to ale změní, protože Microsoft přece jen chystá odlehčenou verzi Office, která uživatelům umožní přístup k dokumentům a jejich úpravu např. z internetových kaváren nebo internetových kiosků. Plný export Office na web prý ale očekávat nemáme. (ComputerWorld­.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.