Hlavní navigace

Microsoft nakupuje. Čtvrt miliardy utratil za virtuální klávesnici

3. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do Redmondu se bude stěhovat společnost SwiftKey, která vyvíjí klávesnici pro iOS a Android. Pro Windows se jí ale nic dělat nechtělo.

Microsoft vyrazil na nákupy a rozhodl se pro firmu, která může pomoci jeho mobilnímu systému. Ani jedna ze společností nechce detaily transakce komentovat. O celé akci v hodnotě 250 milionů dolarů informuje deník Finacial Times

Jde tak o další z řady aplikací, které Microsoft během poslední doby koupil. Kromě Wunderlistu s víc než třinácti miliony uživatelů to bylo třeba Acompli, MileIQ nebo Sunrise. 

Se SwiftKey získává Microsoft 150 nových lidí, z nichž někteří se stanou přímo členy vývojářských týmů nového majitele. 

SwiftKey posbíralo od investorů 17,5 milionu dolarů a peníze do něj nasypala trojice Accel Partners, Index Ventures a Octopus Investments. Po sedmi letech fungování má firma pobočky v Londýně, San Francisku a Soulu. 

Chytrá virtuální klávesnice, která umí uživateli napovídat, co chce psát, dnes běží v 300 milionech mobilů a tabletů a podporuje 89 jazyků.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).