Hlavní navigace

Microsoft představil webovou kamerku s FullHD

15. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft v posledních dnech oficiálně představil také zajímavé hardwarové novinky. Po skládací bezdrátové myši Arc Touch Mouse nyní došlo na novou webovou kameru Lifecam Studio, která je určena těm náročnějším uživatelům. Podporuje video v plném vysokém rozlišení, tedy 1080p. Při online komunikaci se využije momentálně v profesionálních komunikačních programech, ale samozřejmě také při záznamu videa. V kombinaci s dokončovaným programem Windows Live Messenger 2011 lze využít přenos HD videa v…

Microsoft v posledních dnech oficiálně představil také zajímavé hardwarové novinky. Po skládací bezdrátové myši Arc Touch Mouse nyní došlo na novou webovou kameru Lifecam Studio, která je určena těm náročnějším uživatelům. Podporuje video v plném vysokém rozlišení, tedy 1080p. Při online komunikaci se využije momentálně v profesionálních komunikačních programech, ale samozřejmě také při záznamu videa. V kombinaci s dokončovaným programem Windows Live Messenger 2011 lze využít přenos HD videa v rozlišení 720p.

O kvalitní a plynulý obraz se mají starat technologie TrueColor a ClearFrame. Microsoft slibuje také kvalitní integrovaný mikrofon a automatické zaostřování i na větší vzdálenosti. Cena? Pro Spojené státy 99 dolarů a 95 centů. Nová webová kamera bude podporovat Windows XP a vyšší. Připomínáme ovšem, že Windows Live Messenger 2011 (stejně jako celý balíček Windows Live Essentials 2011) bude podporovat jen Windows Vista a Windows 7. Práce s videem v rozlišení 1080p si dle specifikace Microsoftu žádá sestavu vybavenou alespoň čtyřjádrovým procesorem od Intelu s taktovací frekvencí 3 GHz (nebo ekvivalentní/kom­patibilní). (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.