Hlavní navigace

Microsoft Security Essentials: ochrana před spywarem i USB flash disky

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, veřejné testování antivirového programu Microsoft Security Essentials se již rozběhlo. Pokud se nástupce služby Windows Live OneCare, jehož finální verze bude snad ještě během roku 2009 k dispozici (zdarma), nechystáte vyzkoušet na vlastní kůži, máme tu pro vás několik postřehů, přesněji prvních dojmů z veřejné betaverze. Uživatelské rozhraní skutečně vychází z podobného konceptu jako Windows Defender. Je rozděleno do čtyř karet. Hned z té první si můžete spustit…

Jak už jsme vás informovali, veřejné testování antivirového programu Microsoft Security Essentials se již rozběhlo. Pokud se nástupce služby Windows Live OneCare, jehož finální verze bude snad ještě během roku 2009 k dispozici (zdarma), nechystáte vyzkoušet na vlastní kůži, máme tu pro vás několik postřehů, přesněji prvních dojmů z veřejné betaverze. Uživatelské rozhraní skutečně vychází z podobného konceptu jako Windows Defender. Je rozděleno do čtyř karet. Hned z té první si můžete spustit vybraný antivirový test nebo se přesvědčit o stavu ochrany systému. Druhá karta je věnována aktualizaci programu a třetí karta funguje jako log rozpoznaných infekcí a naložení s nimi. Na čtvrté kartě se skrývá nastavení programu.

Microsoft Security Essentials kombinuje klasický antivir s antispywarovým nástrojem. K dispozici je rezidentní štít, plánování pravidelných bezpečnostních skenování či spuštění testu na požádání (rychlý, kompletní nebo vlastní). Podporováno je skenování ZIP a CAB archivů a prověřování vyměnitelných médií po připojení k počítači resp. vložení do mechaniky. Při zásahu proti malwaru program umí automaticky vytvořit bod obnovy systému. Pokročilejší uživatelé mohou využít nastavení výchozích akcí nebo ignorování vybraných typů souborů, konkrétních souborů a složek nebo procesů. Zatím jsme nepozorovali nějaký negativní vliv na celkový výkon systému (testováno na starším notebooku HP 6110 s Windows 7 RC). Připravili jsme pro vás malou galerii screenshotů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).