Hlavní navigace

Microsoft ukončí experimenty Nokie s Androidem

Autor: Nokia.com
Jan Beránek

Ani ne půl roku potom, co finský výrobce s velkou slávou představil své modely s Androidem, je konec. Nový šéf Microsoftu má jiné představy.

Nový šéf Microsoftu Satya Nadella se už rozkoukal a začíná rozhodovat. Kromě propuštění 18 tisíc lidí zrušil i odvážný finský experiment s operačním systémem Android ve smartphonech Nokia. 

Řada telefonů Nokia X byla totiž venku ještě předtím, než Microsoft převzal nad výrobcem telefonů kontrolu. Každopádně inženýři Nokie vymysleli kompromis – upravili Android tak, že místo základních služeb Googlu, využíval Outlook, Bing nebo Skype od Microsoftu. 

Partyzánská akce ale vzbudila spíš kontroverze, a tak nový směr Nokie už se bude ubírat výhradně směrem k Redmondu. A to i proto, že se propouštění dotkne i nových amerických držav ve Skandinávii. 

Nokia přitom nedávno ohlásila druhou generaci ixkové řady. Přesné datum ukončení projektu X ještě není známo. Podle bývalého šéfa Nokie a současného ředitele mobilní divize Microsoftu Stephena Elopa by ale mohly být některé z nových modelů proměněny na zástupce řady Lumia s Windows Phone. 

Zdroj: Microsoft

Našli jste v článku chybu?
18. 7. 2014 13:52

Jako dělat si prdel ze zákazníků umí jen oni. To je další zaříznutá platforma Maemo, Meego, Symbian, WP7, AndroidX.

Od nich si něco koupit je šílenost.

Jsem zvědav kolik programů a jejich aktualizací uvidí ti, co si Koupili Android X. Proběhne to stejně, jako u Symbianu.

18. 7. 2014 14:21
medved_007 (neregistrovaný)

Tak jistá nekoncepčnost je zřejmá. Ale situace je ještě mnohem horší - podle mobilmanie se chystá MS zaříznout i celou větev "hloupých" telefonů se S40 a Asha :-E http://goo.gl/GO8PXb.