Hlavní navigace

Stream z vyklízení vily Milada sledoval 42 000 unikátních diváků

Jiří Macich ml.

Zpravodajský server iDnes si pochvaluje úspěšnost přímého přenosu ze středečního vyklízení vily Milada, kterou obývali squatteři. Komentovaný přenos z místa dění sledovalo celkem 42 000 unikátních diváků. Ověřili jsme si, že dokážeme získat a udržet několik hodin pozornost našich čtenářů. Přímý přenos dokázalo dlouho táhnout mobilní zařízení, které umožňuje kameře procházet místem dění, zastavit se tam, kde je něco zajímavého, a zprostředkovat obraz i kvalitní zvuk, říká Naděžda Petrová,…

Zpravodajský server iDnes si pochvaluje úspěšnost přímého přenosu ze středečního vyklízení vily Milada, kterou obývali squatteři. Komentovaný přenos z místa dění sledovalo celkem 42 000 unikátních diváků. Ověřili jsme si, že dokážeme získat a udržet několik hodin pozornost našich čtenářů. Přímý přenos dokázalo dlouho táhnout mobilní zařízení, které umožňuje kameře procházet místem dění, zastavit se tam, kde je něco zajímavého, a zprostředkovat obraz i kvalitní zvuk, říká Naděžda Petrová, zástupkyně šéfredaktora iDnes.

Příprava několikahodinového streamu přitom probíhala v hodně akčních podmínkách, nešlo o plánovanou akci. Bylo to celé na rychlo, během streamu nám kolegové dováželi techniku, abychom vydrželi s energií. Vůbec jsme nepočítali, že se to protáhne. V jednu chvíli se strhla mela a museli jsem celou techniku přemístit o 50 metrů vedle centra dění, abychom divákům nabídli co nejlepší záběry, uvádí kameraman Tomáš Sadílek. Kromě kamery byla na místě i redaktorka, která živě komentovala dění a v reálném čase připravovala rozhovory s přítomnými aktéry. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
7. 7. 2009 11:40
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Je to pocet IP adres, ktery se nekdy pokusili stahnout stream.
7. 7. 2009 12:50
Bady (neregistrovaný)
Hmm, pokud to tak je, tak nic moc. IDnes už udělal lepší čísla. Ale je pravda, že to byli zajímavější akce (bulvárnější).