Hlavní navigace

Milionář na Primě zchudnul. Přes 100 tisíc nabízí až po 11. odpovědi

21. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 1. 2008

Soutěžní hra Milionář bude mít v podání televize Prima několik odlišeností od své předchozí podoby vysílané na Nově. Pořad bude mít poloviční délku (24 minut), vysílat se bude každý všední večer před zprávami a jeho moderátorem bude Roman Šmucler. Výrazně se snížila maximální výherní částka a jiná je i křivka výher. Soutěžící si budou moci odnést nejvýše dva miliony korun.

První záchytný bod čeká hráče po 5. otázce, která je za 10 tisíc korun – to zůstalo stejné jako v Chcete být milionářem. Pak ale výhra stoupá „jen“ po jednom desetitisíci korun, a to až do deváté otázky (za 50 tisíc). Pod stotisícovou hranicí zůstal i druhý ze záchytných bodů, který představuje otázka desátá, ohodnocená 80 tisící. Na Nově tu čekalo na soutěžící přitom už 320 tisíc korun.

Skutečně zajímavá začne být nyní hra až mezi 11. a 15. otázkou, tedy v nejvyšších ciferných patrech. 11. otázka je totiž za 160, 12. za 300 a 13. otázka za 500 tisíc korun. Milionu se dočká soutěžící až na otázce 14., pokud by se mu povedlo projít na samý konec, čekají ho tam miliony dva. Nova nabízela hlavní výhru 10 milionů, na ty ale za celou dobu trvání soutěže nikdo v Česku nedosáhl.

Při odpovídání na posledních pět otázek se hráči naskytne nová možnost, nápověda „Výměna otázky“. Po zodpovězení první desítky dotazů si tak bude moci soutěžící – jednou za hru – nechat položit otázku náhradní. Z pořadu zmizí také úvodní vědomostní rozstřel 10 účastníků, vybraný člověk se pustí rovnou do hry.

Tisková zpráva Primy zmiňuje ještě jednu novinku: Od 5. otázky se více do dění zapojují také diváci ve studiu. Mají možnost při každé otázce pomocí hlasovacího zařízení tipovat správnou odpověď. Výsledky však vidí pouze moderátor a některé z nich prozradí divákům u obrazovek. Výsledky neslouží soutěžícímu jako nápověda.

Podrobnosti o novém programovém schématu Primy přineseme v zítřejším článku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.