Hlavní navigace

Menší iPad se začal vyrábět ve velkém

4. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, že začala masová výroba menšího iPadu. Zdrojem jsou jako obvykle pracovníci subdodavatelů, a to patrně dvou dodavatelů displeje pro nový iPad: jihokorejského LG Display a tchajwanské společnosti AU Optronics. Displej bude mít úhlopříčku 7,85″ a méně obrazových bodů, než má iPad velký, leč co do hustoty bodů zůstane rozlišení nejspíše rovněž „sítnicové“ („retina“). To je asi tak vše, co se o malém iPadu opravdu ví — zbytek jsou jen dohady. Ty mimochodem…

Wall Street Journal přinesl zprávu o tom, že začala masová výroba menšího iPadu. Zdrojem jsou jako obvykle pracovníci subdodavatelů, a to patrně dvou dodavatelů displeje pro nový iPad: jihokorejského LG Display a tchajwanské společnosti AU Optronics.

Displej bude mít úhlopříčku 7,85″ a méně obrazových bodů, než má iPad velký, leč co do hustoty bodů zůstane rozlišení nejspíše rovněž „sítnicové“ („retina“). To je asi tak vše, co se o malém iPadu opravdu ví — zbytek jsou jen dohady. Ty mimochodem předvídají, že toto Applem dosud nepřiznané zařízení bude uvedeno ještě v říjnu.

Steve Jobs byl svého času proti menším tabletům — že prý se uživatelům ne příliš dobře používají. Jenže konkurenti dokazují, že zákazníci přece chtějí mít na výběr, a Apple proto potřebuje zacelit mezeru i ve své nabídce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).