Hlavní navigace

Ministerstvo informatiky už je minulostí

1. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 6. 2007

Po čtyřech letech a pěti měsících existence Ministerstvo informatiky (MI) skončilo a jeho agendu si dnes rozebraly tři jiné úřady. Ministerstvo vnitra přebralo agendu v elektronické veřejné správě a bude zřizovatelem České pošty, kterou čeká přeměna na akciovou společnost. Vnitro bude také provozovat portál veřejné správy a nadále fungující web bývalého MI. Ministerstvo průmyslu a obchodu získalo dohled nad telekomunikacemi, poštovním trhem a digitalizací. Veřejné dražby pak přešly pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Koordinační roli MI převzala nově vytvořená 23členná Rada vlády pro informační společnost, která je odborným nadresortním poradním orgánem vlády. Z budovy ministerstva by se měl stát Ústav paměti národa.

Content tip EARLY

Ministerstvo informatiky bylo zřízené k 1. lednu 2002 zákonem č. 517/2002 Sb. Už předtím existoval ministr informatiky, kterým se v tehdejší vládě premiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) stal Vladimír Mlynář (US-DEU), letos v lednu odsouzený na 5,5 roku nepodmíněně (podrobnosti zde). Druhou a zároveň poslední ministryní informatiky byla pak Dana Bérová (US-DEU), která resort převzala 25. dubna 2005 s nástupem vlády Jiřího Paroubka (ČSSD). Ve vládách premiéra Mirka Topolánka (ODS) už samostatný post neexistoval, „na půl židle“ tu seděl jako ministr vnitra a informatiky Ivan Langer (ODS).

Přečtěte si: Někteří poslanci v roce 2002 kritizovali už samotný vznik MI

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).