Hlavní navigace

Ministerstvo zveřejnilo Pravidla pro tvorbu přístupného webu (doplněno)

3. 8. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo informatiky včera zveřejnilo Pravidla pro tvorbu přístupného webu, která se po novele zákona 365/2000 Sb. stanou vyhláškou platnou pro orgány veřejné správy. Počin komentují na svých blozích spoluautoři David Špinar, Petr Staníček a rozčilují se, že je MIČR vydalo ve formátu PDF. Nevím, co soudí autoři, ale podle mého tím ministerstvo svá pravidla neporušilo. Další komentáře nabízí například Daniel Dočekal, Tomáš Hodboď a Jiří Bureš. Doplněno: Vždycky, když se na webu strhne…

Ministerstvo informatiky včera zveřejnilo Pravidla pro tvorbu přístupného webu, která se po novele zákona 365/2000 Sb. stanou vyhláškou platnou pro orgány veřejné správy. Počin komentují na svých blozích spoluautoři David Špinar, Petr Staníček a rozčilují se, že je MIČR vydalo ve formátu PDF. Nevím, co soudí autoři, ale podle mého tím ministerstvo svá pravidla neporušilo. Další komentáře nabízí například Daniel Dočekal, Tomáš Hodboď a Jiří Bureš.
Doplněno: Vždycky, když se na webu strhne flamewar o nějaké hlouposti, položím si otázku, jestli by problém nešlo řešit bez přehnaných emocí. Včera jsem požádal PR odbor MIČR o převedení Pravidel přístupnosti do HTML a dnes již na webu je i alternativní odkaz. Děkuji.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.