Hlavní navigace

Ministr Kuba na otevřený dopis autora DigiZone.cz: DVB-T2 podporuji

14. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

DOPIS UVNITŘ „Zavedení DVB-T2 je zahrnuto do návrhu aktualizované státní politiky v elektronických komunikacích – Digitální Česko 2.0,“ píše šéf resortu obchodu a průmyslu

Přechod na novější typ pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 je pro Českou republiku potřebný a ministerstvo průmyslu a obchodu ho plně podporuje. V odpovědi na otevřený dopis spolupracovníka serveru DigiZone.cz Čestmíra Poláka to napsal šéf resortu Martin Kuba (ODS). „Zavedení DVB-T2 je zahrnuto do návrhu aktualizované státní politiky v elektronických komunikacích – Digitální Česko 2.0 – Cesta k digitální ekonomice, kterou by stát měl deklarovat své priority v oblasti elektronických komunikací,“ uvedl ministr.

K TÉMATU: Spolupracovník DigiZone.cz píše ministrovi Kubovi: urychlete zavádění DVB-T2!

„Tento návrh státní politiky předpokládá postupný a vůči televizním divákům citlivější přechod na systémy DVB-T2, než byl přechod z analogového na digitální televizní vysílání. Není žádoucí vystavit televizní diváky krátce po dokončení přechodu na digitální vysílání dalšímu tlaku investice do přijímací technologie,“ píše ministr. „Všechny etapy přechodu na pokročilé distribuční systémy přenosu televizního obsahu k divákovi musí být proto dobrovolné a spojené s procesem přirozené technologické obnovy přijímačů a akcelerované lepší kvalitou vysílání a širší nabídkou souvisejících služeb, větší rozmanitostí obsahu a komplexní komunikací směrem k veřejnosti tak, aby tyto výhody převážily nevýhodu spojenou s investicí do nové přijímací techniky, kterou je třeba minimalizovat.“

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ vydal D-Book pro výrobce televizních přijímačů s tunery DVB-T2 pro Česko

Marketing Meeting balicek

Podmínkou pro zavádění DVB-T2 je podle Kuby zajištění dlouhodobého souběžného vysílání se stávajícím systémem DVB-T. Nezbytné bude i rozhodnutí provozovatelů televizního vysílání a operátorů vysílacích sítí, zda a kdy spustit řádné vysílání v novém standardu. „Strategická revize plánu využití spektra pro televizní vysílání bude na mezinárodním poli probíhat hlavně v letech 2013 a 2014 a v současné době se teprve připravují první vícestranná jednání k ustavení příslušných pracovních skupin,“ konstatuje ministr.

„Domnívám se, že aktualizovaná státní politika v elektronických komunikacích v rámci nástrojů, které má stát k dispozici, vytvoří po schválení vládou základnu pro nastartování kroků nezbytných pro zavedení DVB-T2 v ČR a že tak bude postupně naplněn hlavní cíl Vašeho otevřeného dopisu. Státní politika bude předložena vládě k posouzení do konce září 2012,“ dodává ministr Kuba v odpovědi spolupracovníkovi serveru DigiZone.cz Čestmíru Polákovi.

Odpověď ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby na otevřený dopis k zavádění DVB-T2

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).