Hlavní navigace

Místopředsedkyně Rady ČT Eklová bude kandidovat ve volbách za ODS

16. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Jsem naštvaná na to, co se děje v politice a ráda bych věci změnila k lepšímu,“ napsala mimo jiné ve svém oficiálním stanovisku na Facebooku Daniela Eklová-Makrlíková.

Místopředsedkyně Rady České televize Dana Eklová, známá především díky svému dřívějšímu příjmení Makrlíková, se rozhodla v blížících se předčasných volbách do poslanecké sněmovny kandidovat za Občanskou demokratickou stranu (ODS). Eklová to oznámila prostřednictvím sociální sítě Facebook. Kandiduji do Poslanecké sněmovny za ODS na 13. místě ve Středočeském kraji, upřesnila místopředsedkyně Rady ČT, která je podle svých slov naštvaná na to, co se děje v politice a chce věci změnit k lepšímu.

ebf - tip - debata

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Dokážu rozlišit kampaň proti Janečkovi a jeho chyby, říká radní ČT Dana Eklová

Dana Eklová-Makrlíková použila ve svém oficiálním vyjádření otřepanou frázi: Mám pocit, že řadě politiků šlo v minulosti jen o vlastní prospěch a zapomínali na to, že politika je poslání. Zároveň však přiznala, že své šance vidí jako malé, ale přesto se chce o možný úspěch alespoň pokusit a fandí i všem ostatním, kteří by situaci rádi změnili k lepšímu. Eklová je členkou Rady ČT od roku 2008, později se stala její místopředsedkyní. Má za sebou bohatou mediální kariéru. Působila například jako moderátorka v komerčních televizích Galaxie a TV Prima, čtyři roky byla též mluvčí ČTÚ.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).