Hlavní navigace

Mobil21 bude mobilní síť zaměřená na lidi s útratou 200 až 300 korun

Marek Janouš

IPEX se ohlásil jako partner virtuálního operátora GTS a oznámil, že od 1. července spustí síť „Mobil21“ složenou z různých místních poskytovatelů.

V úterý představila společnost GTS svůj záměr otevřít trh služeb GSM pro místní poskytovatele, a už se ohlásil partner GTS s konkrétnější představou: společnost IPEX oznámila, že ve spolupráci s GTS chce od 1. července spustit „Mobil21“, partnerskou síť složenou z mnoha místních poskytovatelů, kterým dopomůže k doplnění poskytovaných služeb internetu, televize a pevných linek o služby mobilní. V součtu by nabídka měla dosáhnout na 150 tisíc koncových účastníků, tvrdí IPEX.

Na rozdíl od GTS, jehož přímá koncová nabídka je zaměřena na firmy, IPEX přichází s ceníkem zaměřeným především na zákazníky „občanské“; cílí na lidi s obvyklou mobilní útratou v rozsahu 200—300 korun měsíčně.

Až bude spuštěn web Mobil21, bude si na něm moci zákazník vybrat, na kterého místního poskytovatele v síti se obrátí.


Autor: IPEX

Povšimněme si, že nabídka počítá s úvazkem na pouhých šest měsíců.

Toto je však ceník referenční, který IPEX zveřejnil pro obecnou představu úrovně cen v partnerské síti Mobil21. Jednotliví partneři IPEX si mohou ceník doplnit nebo nahradit vlastními zvláštními nabídkami, popřípadě mobilní službu zahrnout do balíčku více služeb za zvláštní cenu. IPEX je v tom nebude omezovat.

Marcom

Veškerou zákaznickou péči si obstarají jednotliví poskytovatelé zapojení do sítě Mobil21; s nimi bude zákazník vstupovat do smluvního vztahu. IPEX zajišťuje síť Mobil21 po stránce technické.

Roaming pro síť Mobil21 slibuje IPEX až na září. To proto, že odladění zúčtování roamingu si vyžádá delší čas, sdělil Lupě Ing. Pavel Píštěk, místopředseda představenstva společnosti IPEX.

Našli jste v článku chybu?
17. 5. 2013 12:15
Petr (neregistrovaný)

Kdyť ta nabídka je naprosto nekonkurenceshopná. Za 258kč získám 100 minut a 100 MB dat. U mobil.cz získám 100 minut a 200 MB dat. ALE nemusím se uvazovat a nikdo mě nenutí těch 250 provolat, klidně mohu provolat 20 Kč. Pokud si nabiju kvůli internetu a zrovna nevolám, tak ty peníze tam mám, takže je mohu provolat třeba za 2 měsíce. Tady když ten měsíc nevolám, tak mi to propadne. Prostě nechápu, kdo do tohodle půjde.

17. 5. 2013 14:13
Redmarx (neregistrovaný)

No pockam si jak to bude vypadat za rok. Ja na ty virtualy moc neverim, jiste Blesk, Mobil, Tesco si asi nejake zakazniky najdou, ale lidi bud mobilem nevolaji, pak jim staci bezna predplacenka s nutnou utratou 200,- za rok nebo volaji a pak maji ruzna zvyhodneni treba jako volani na 5 cisel zdarma u T-Mobile. Ja treba rovnou muzu rict, ze od T-Mobile neodejdu, protoze proste mi par lidi vola a ja vim, ze me maji v "mych peti". Teda volame diky tomu, ze jsme oba u T-Mobile zadarmo. U ostatnich o…