Hlavní navigace

Motoristická televize Sport 5 začne vysílat letos na jaře

14. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 3. 2008

První český televizní program zaměřený výhradně na automobilismus začne vysílat už na jaře tohoto roku. Základem programového schématu budou podle tiskové zprávy společnosti Sport 5, provozovatele programu, exkluzivní přímé přenosy závodů i kvalifikací z atraktivních mistrovství jako jsou DTM, Euroserie F3, NASCAR Sprint Cup Series a Porsche Carrera Cup.

Ve vysílání se objeví i zajímavé momenty z šampionátů American Le Mans Series, Grand-Am, Super Serie FFSA, Belcar, European GT4, ADAC GT Master a Seat Leon Super Copa. Sport 5 získal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v úterý 11. března satelitní licenci, dočkají se ho ale i diváci kabelové televize a IPTV.

Mezi napínavými přenosy plných dramat a emocí získají diváci Sport 5 přehled o dění na domácích silnicích. Aktuální dopravní zpravodajství z celého území České republiky bude přinášet Autoklub Czech Assistance ACA, slibuje tisková zpráva Sportu 5, který dodává: Kromě dění na závodních tratích a v běžném provozu se program Sport 5 bude věnovat také automobilové historii a publicistice. Půjde především o magazíny a dokumenty týkající se automobilismu či z představování novinek na automobilovém trhu.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Motoristický podnikatel Charouz dostal licenci na satelitní televizi Sport 5

Přímé přenosy na nové automobilistické stanice mají komentovat čeští komentátoři, zahraniční magazíny dostanou dabing v češtině. Předpokládá se postupné rozšíření o komentáře a dabing také ve slovenském jazyce, zmiňuje Sport 5. Ředitelem chystané televize je Jiří Hojgr, donedávna šéf „novácké“ Galaxie sport. Program bude vysílat na satelitu ASTRA 1E, tedy na pozici 23,5 stupně východně, a to 24 hodin denně. Vysílání Sportu 5 bude ale kódované a dekódovací karty budou určené pro území ČR a SR.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.