Hlavní navigace

Motoristický Sport 5 získal licenci pro vysílání DVB-T v Praze a středních Čechách

22. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Placený kabelový kanál zároveň obdržel od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání také oprávnění pro vysílání na satelitu

Do pozemního televizního vysílání v Česku míří další placený kanál. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila licenci pro regionální vysílání DVB-T v Praze a středních Čechách motoristické televizi Sport 5. Ta nyní vysílá pouze v kabelech a jako převzatý program na satelitu. Licenci pro pozemní vysílání získal Sport 5, který patří společnosti BPA sport marketing, na dobu 12 let. Zároveň obdržel i samostatnou licenci pro satelitní vysílání, takže nyní vlastní oprávnění pro všechny tři typy šíření signálu.

K TÉMATU: Sport 5 vysílá dočasně v Českých Budějovicích terestricky

UXD

Zatím není jasné, v kterém z regionálních multiplexů DVB-T v Praze chce Sport 5 vysílat. V úvahu připadá Regionální síť 12, kterou na kanále 47 provozuje Czech Digital Group z vysílače Žižkov a zatím obsahuje volně šířené programy Prima Cool HDÓčko Expres HD, případně Regionální síť 8, kterou budou provozovat přímo České Radiokomunikace rovněž ze žižkovského vysílače na kanále 51. Ta má odstartovat v polovině září a zatím je známý jediný její klient: FTV Prima bude v tomto multiplexu šířit Primu HD.

Další menší multiplexy provozované jinými operátory jsou v podstatě plné. To platí jak pro Regionální síť 4 Leoše Pohla, tak Regionální síť 7 Radima Pařízka. A jednání se Sportem 5 nepotvrdil serveru DigiZone.cz ani Ivo Brabec, který v Praze připravuje ke spuštění Regionální síť 1 z komína spalovny v Malešicích.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.