Hlavní navigace

Na Mozilla Add-ons jsou nyní i vzhledy pro Personas

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak známo, portál Mozilla Add-ons je oficiální centrum s všemožnými doplňky nejen pro Firefox od oblíbených rozšíření pro často roztodivné skiny. Nově nabízí i tzv. lehké motivy vzhledu pro Personas, které byly doposud dostupné jen v samostatné galerii. Personas je rozšíření z produkce Mozilla Labs, které uživatelům umožňuje upravit vzhled prohlížeče, aniž by se měnilo rozložení ovládacích prvků. Na Mozilla Add-ons se lehké motivy vzhledu objevují hlavně proto, že tuto funkci bude nový Firefox…

Jak známo, portál Mozilla Add-ons je oficiální centrum s všemožnými doplňky nejen pro Firefox od oblíbených rozšíření pro často roztodivné skiny. Nově nabízí i tzv. lehké motivy vzhledu pro Personas, které byly doposud dostupné jen v samostatné galerii. Personas je rozšíření z produkce Mozilla Labs, které uživatelům umožňuje upravit vzhled prohlížeče, aniž by se měnilo rozložení ovládacích prvků. Na Mozilla Add-ons se lehké motivy vzhledu objevují hlavně proto, že tuto funkci bude nový Firefox 3.6 podporovat již nativně, aniž by bylo nutné rozšíření Personas manuálně instalovat.

Kromě více než třiceti tisíc lehkých motivů vzhledu pro Personas se na Mozilla Add-ons objevila i rozšířená podoba nedávno spuštěné sekce pro vývojáře. Zájemci tam naleznou řadu podpůrných materiálů pro vývojáře doplňků, ale také třeba různé nástroje – například pro generování koster doplňků nebo na kontrolu nejčastějších chyb při vývoji. Žhavou novinou je nástroj pro hlášení kompatibility doplňků a problémů, které s jejich používáním souvisí. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.