Hlavní navigace

Mozilla Firefox 15 přináší vestavěný PDF reader

Martin Vyleťal

Mozilla včera uvolnila novou verzi webového prohlížeče Firefox pod číselným označením 15. Verze je dostupná jak pro desktopy tak pro mobilní telefony a tablety. Pro tablety přinesla tato verze úplně nové uživatelské rozhraní. Vývojáři ve Firefoxu 15 upravili využívání operační paměti u rozšíření. Nově se uvolňuje paměť i případě, že o to rozšíření explicitně nepožádá. Další novinkou je podpora protokolu SPDY verze 3, vylepšení podpory WebGL nebo nový JavaScript debugger.

Mozilla včera uvolnila novou verzi webového prohlížeče Firefox pod číselným označením 15. Verze je dostupná jak pro desktopy tak pro mobilní telefony a tablety. Pro tablety přinesla tato verze úplně nové uživatelské rozhraní.

Vývojáři ve Firefoxu 15 upravili využívání operační paměti u rozšíření. Nově se uvolňuje paměť i případě, že o to rozšíření explicitně nepožádá. Další novinkou je podpora protokolu SPDY verze 3, vylepšení podpory WebGL nebo nový JavaScript debugger.

Firefox 15 přináší také aktualizace v pozadí, aktualizace se tak budou stahovat a instalovat automaticky. V novém Firefoxu je podobně jako v prohlížeči Chrome od Google integrovaný PDF reader. Ten je sice standardně vypnutý, ale je možné jej aktivovat prostřednictvím about:config a nastavením pdfjs.disabled na hodnotu  false.

Zdroj: ExtremeTech a Root.cz

Našli jste v článku chybu?
29. 8. 2012 17:16

Domníval jsem se, že tiché aktualizace přinesl již Firefox 12 resp. jsem o tom přesvědčen, protože aktualizační služba se od této verze instaluje spolu s prohlížečem a v nastavení jsou tiché aktualizace dostupné. Teď je však changelog Firefoxu 15 uvádí jako novinku. Hmm ...

PDF Viewer ve Firefoxu, který zdaleka není dokončen a proto bych ho zrovna dvakárt nepropagoval, bych též nesrovnával s PDF prohlížečem v browseru Googlu. PDF Viewer staví čistě na webových technologiích. Google Chrome má je…