Hlavní navigace

Mozilla Firefox 15 přináší vestavěný PDF reader

29. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla včera uvolnila novou verzi webového prohlížeče Firefox pod číselným označením 15. Verze je dostupná jak pro desktopy tak pro mobilní telefony a tablety. Pro tablety přinesla tato verze úplně nové uživatelské rozhraní. Vývojáři ve Firefoxu 15 upravili využívání operační paměti u rozšíření. Nově se uvolňuje paměť i případě, že o to rozšíření explicitně nepožádá. Další novinkou je podpora protokolu SPDY verze 3, vylepšení podpory WebGL nebo nový JavaScript debugger.

Mozilla včera uvolnila novou verzi webového prohlížeče Firefox pod číselným označením 15. Verze je dostupná jak pro desktopy tak pro mobilní telefony a tablety. Pro tablety přinesla tato verze úplně nové uživatelské rozhraní.

Vývojáři ve Firefoxu 15 upravili využívání operační paměti u rozšíření. Nově se uvolňuje paměť i případě, že o to rozšíření explicitně nepožádá. Další novinkou je podpora protokolu SPDY verze 3, vylepšení podpory WebGL nebo nový JavaScript debugger.

Firefox 15 přináší také aktualizace v pozadí, aktualizace se tak budou stahovat a instalovat automaticky. V novém Firefoxu je podobně jako v prohlížeči Chrome od Google integrovaný PDF reader. Ten je sice standardně vypnutý, ale je možné jej aktivovat prostřednictvím about:config a nastavením pdfjs.disabled na hodnotu  false.

Zdroj: ExtremeTech a Root.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.