Hlavní navigace

Mozilla představí operační systém pro mobilní zařízení a vlastní app store

Martin Vyleťal

Nezisková organizace Mozilla Foundation, která podporuje a řídí open source projekt Mozilla, dnes podle San Jose Mercury News zřejmě oznámí plán na spuštění tržiště s mobilními aplikacemi pro telefony s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone. Mozilla rovněž pracuje na vlastním webovém operačním systému pro mobilní telefony pod kódovým označením Boot to Gecko. Mozilla v současné době o nasazení operačního systému vyjednává s výrobci mobilních telefonů. První prototyp své mobilní…

Nezisková organizace Mozilla Foundation, která podporuje a řídí open source projekt Mozilla, dnes podle San Jose Mercury News zřejmě oznámí plán na spuštění tržiště s mobilními aplikacemi pro telefony s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone.

Mozilla rovněž pracuje na vlastním webovém operačním systému pro mobilní telefony pod kódovým označením Boot to Gecko. Mozilla v současné době o nasazení operačního systému vyjednává s výrobci mobilních telefonů. První prototyp své mobilní platformy by Mozilla mohla představit už příští týden v Barceloně na konferenci Mobile World Congress 2012.

Zdroj: San Jose Mercury News

Našli jste v článku chybu?
22. 2. 2012 14:44
Jirka (neregistrovaný)

Oni se nepoučili z toho, že čím více bude roztříštěný trh s mobilními systémy, tím hůře? Vládnout bude iOs a Android, možná WP7, ale další budou postupně zanikat.. No, ale kdo chce kam, pomozme mu tam..