Hlavní navigace

MTV Hits začala vysílat v širokoúhlém formátu 16:9

28. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 3. 2012

UVNITŘ FOTO Hudební kanál MTV Hits dnes přešel na širokoúhlý formát. Doplnil již takto vysílající programy MTV Dance a MTV Rocks. Obě stanice nasadily širokoúhlý formát 6. března, u MTV Hits se tedy objevuje přesně o tři týdny později. Zajímavé je, že když server DigiZone.cz nedávno oslovil provozovatele kanálu, společnost Viacom International Media Networks, přechod na formát 16:9 tajil.

K TÉMATU: Překlopí Viacom další kanály MTV do formátu 16:9? Zatím to tají

UXD

Nasazení formátu 16:9 si server DigiZone.cz ověřil u satelitní služby freeSAT by UPC Direct i některých zahraničních operátorů. Všichni už s tímto krokem počítali a neměli s ním žádné problémy. Italská verze MTV Hits dostupná v rámci tamní nabídky placené televize Sky, která pochopitelně není v České republice a na Slovensku dostupná, už nasadila formát 16:9 před delší dobou. V širokoúhlém poměru stran vysílá z našich hudebních stanic například také lifestylová MTV a u vybraných pořadů ho nabízí také Óčko společnosti Mafra. MTV Music prozatím zůstává ve formátu 4:3.

Hudební kanál MTV Hits přešel na širokoúhlý formát 16:9. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.