Hlavní navigace

MTV provedlo kosmetickou změnu u log tematických kanálů

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 1. 2009

Mediální koncern Viacom, který provozuje např. hudební stanice MTV nebo VH1, udělal drobnou úpravu u log stanic MTV Dance, MTV Hits a MTV Two. Identy kanálů, které dříve na obrazovce poměrně dominovaly, byly nyní viditelně zmenšeny. Nadále jsou však umístěny v levém horním rohu obrazovky. Tato změna se týká pravděpodobně i kanálu MTV Base, který však pro evropský trh nevysílá. Jeho regionální mutaci však můžeme najít např. ve Francii.

Určitou strategii v přidělování log lze najít i u jednotlivých mutací MTV, které vysílají pro Maďarsko, Německo nebo např. Chorvatsko. Zatímco evropská a ukrajinská verze používají shodné identy, a dokonce nazývají stejně i svůj ranní blok videoklipů – Breakfast Club – další stanice už se liší. Např. maďarské MTV má navodit rockový dojem. Logo tohoto hudebního kanálu už se běžně objevuje i v PR materiálech televize Nova, která českou pobočku plánuje spustit v prvním pololetí.Ident ukrajinského MTV, foto: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).