Hlavní navigace

Multiplex 3 bude po odchodu Z1 šířit jedinou televizní stanici

24. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 1. 2011

Po ukončení vysílání zpravodajského a dokumentárního kanálu Z1 dojde k zajímavé situaci. Terestrický digitální multiplex 3, který po společnosti Czech Digital Group převzaly České Radiokomunikace, bude mít jako svou náplň pouze jedinou televizní stanici, a to lifestylový program TV Public. Kromě ní už je k dispozici v síti pouze rozhlasová stanice Rádio Proglas.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Zpravodajská televize Z1 končí, skupina J&T ji odmítá dál dotovat

Multiplex 3 pokrývá v tuto chvíli 83,25 % obyvatel České republiky, ke konci roku by se pak měl tento údaj zvýšit na 96,14 %. Ani jedna stanice, která je součástí této sítě, přitom není držitelem kompenzační licence pro DVB-T. TV Public i Rádio Proglas jsou šířeny jako takzvané převzaté vysílání a v případě, že by se někdo tlačil na jejich pozici, mohlo by teoreticky dojít k jejich případnému vyřazení. Díky této skutečnosti příjdou ČRa v praxi o jeden ze subjektů, který chod financoval. Na jaře by se v multiplexu 3 měla objevit chystaná dětská televize Pohoda, za kterou stojí moravský podnikatel Radim Pařízek, majitel rádií Čas a Dálnice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.