Hlavní navigace

Multiplex 3 nebude od 31. října dostupný ve Studénce nebo Frýdku-Místku

24. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 10. 2008

Přechodem multiplexu 3 z ostravského vysílače Hošťálkovice na jiný ostravský vysílač na vodojemu Hladnov dojde ke změně pokrytí této digitální sítě. Od 31. října, respektive 1. listopadu, tak digitální vysílání sítě 3, konkrétně pak programů Z1, Óčko, Public TV a Rádia Proglas, na novém kanálu 32 nenaladí diváci v Bílovci, Studénce, Příboru, Frýdku-Místku, Těrlicku a Albrechticích.

ČTĚTE TAKÉ: Ostraváci o multiplex 3 nepřijdou, od listopadu bude vysílat z Hladnova

Změnou lokality dojde ke snížení pokrytí ze současných 7,19 procenta území České republiky na 5,39 procenta, což se negativně dotkne některých diváků, informoval Petr Formánek, obchodní ředitel společnosti Czech Digital Group (CDG), která je operátorem multiplexu 3.

BRANDstorming tip2

Ve snaze na zachování vysílání v Ostravě nám vyšel vstříc Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a přidělil pro Ostravu již zmíněný 32. kanál. Vysílání sítě 3 by mělo za těchto podmínek probíhat až do dubna roku 2011, kdy bude uveden do provozu hlavní vysílač na Hošťálkovicích na definitivním 48. kanálu, sdělil předseda představenstva CDG Leoš Pohl.

Přesun mutliplexu 3 se dotkne také televize Prima, která tuto digitální síť opustí a od 31. října bude dostupná v multiplexu 2, který bude vysílat rovněž z vysílače Hladnov (na kanále 39). Na rozdíl od multiplexu 3, jemuž ČTÚ stanovil nižší výkon 2kW (na 10kW ho zvýší až v dubnu 2011, ale multiplex 2 poběží výkonem 10kW. Multiplex 3 včetně Primy nyní na Ostravsku vysílá z vysílače Hošťálkovice na kanálu 54 výkonem 10kW.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).