Hlavní navigace

Multiplex 3 s Primou od září ze středočeského vysílače Cukrák

9. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 6. 2008

Zemský digitální multiplex 3, v němž aktuálně vysílá televize Prima, začne od září využívat hlavní vysílač Českých Radiokomunikací (ČRa) pro střední Čechy na Cukráku. Serveru DigiZone.cz to řekl Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem multiplexu 3 (v Praze známého jako přechodná digitální síť B).

Podle Pohla nelze vyloučit, že multiplex 3 použije také hlavní pražský vysílač na Žižkově. Jednáme o tom, je to jedna z možností, uvedl šéf CDG. Multiplex 3 nyní v Praze využívá vlastní vysílače CDG na Strahově, Zeleném Pruhu a Ládví. Naopak v Brně, Ostravě a Plzni, kde tato digitální síť zahájila vysílání v květnu a začátkem června, si CDG pronajímá vysílače i vysílací technologii od ČRa.

Zatím však není jisté, zda se obsah multiplexu 3 od září nezmění. Právě na září totiž ohlásily nové digitální televize termín uzavírání definitivních smluv s operátory jednotlivých multiplexů. Stoprocentní jistota nepanuje ani ohledně zachování televize Prima v digitální síti 3. Záleží to na tom, zda se s námi dohodnou a také na tom, zda Prima přistoupí k Technickému plánu přechodu, uvedl Pohl.

MM socky3

CDG si hodlá v dalších regionech pronajímat vysílače nejen od ČRa, ale i dalších telekomunikačních společností.

Rozhovor s Leošem Pohlem čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.