Hlavní navigace

Multiplex 3 stále nemá jistotu ohledně 46. kanálu v Praze

12. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 10. 2009

Provozovatel DVB-T multiplexu 3 společnost Czech Digital Group stále nemá jistotu zda může dlouhodobě využívat pražský 46. kanál pro digitální vysílání. Tento kanál je součástí původní sítě CDG v Praze a vysílá odlišný obsah než v síti ostatních vysílačů CDG. Kromě byznysové televize Z1 a lifestylové televize Public vysílá CDG v Praze ještě křesťanskou televizi Noe a televizi Prima ve vysokém rozlišení.

Cloud23

Český telekomunikační úřad ale nedávno odejmul společnosti CDG tento vysílací kanál z důvodu duplicity. Multiplex 3 totiž v Praze využívá i 59. kanál, který zásobuje z pražských vysílačů Žižkov a Cukrák. Společnost CDG se ale vůči krokům telekomunikačního úřadu odvolala. Proti podle našeho názoru protiprávnímu rozhodnutí o odebrání oprávnění pro využívání kanálu 46 v Praze jsme podali rozklad k předsedovi ČTÚ. Zatím jsme neobdrželi žádnou odpověď, ačkoliv podle našich právníků nejzazší lhůta pro vydání rozhodnutí o rozkladu uplynula v polovině září. Takže pokračujeme ve vysílání a čekáme na vydání rozhodnutí o rozkladu, řekl serveru Digizone.cz výkonný ředitel společnosti CDG Tomáš Vlček.

ČTÚ původně vydal této společnosti oprávnění pro využívání kanálu 46 v Praze ještě počátkem listopadu 2008. Oprávnění má platnost do 31. října 2013. Z tohoto důvodu nesouhlasí společnost CDG s pozdějším rozhodnutím o odejmutí kmitočtu. Předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák ale rozhodnutí regulátora obhajuje tím, že frekvenční spektrum je nutné využít efektivně. Jeden provozovatel nemůže mít dva kanály na jednom území. Je to plýtvání kmitočty, řekl Dvořák ještě koncem července serveru RadioTV.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).