Hlavní navigace

Multiplex 3 ve Svitavách odstartoval. Kromě televize V1 nabídne i další stanice

24. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O výstavbě plánovaného dokrývače multiplexu 3 informoval server DigiZone.cz už na konci loňského října. Oproti původním plánům se v něm objevily i všechny ostatní kanály šířené v této síti.

Společnost Czech Digital Group (CDG), která je stoprocentně vlastněna Českými Radiokomunikacemi, dnes oznámila, že spustila digitální dokrývač multiplexu 3 ze svitavské Kamenné Horky. Signál šířený na 60. kanálu tak budou moci přijímat nejen obyvatelé tohoto města, ale také Moravské Třebové. Příjemným překvapením je i to, že v multiplexu 3 z této lokality bude šířena nejen východočeská televize V1, jak bylo původně avizováno, ale i ostatní kanály, tedy Prima love, Pětka, Óčko a Šlágr TV. Od 1. února budou moci zájemci sledovat i Primu Zoom. V multiplexu 3 je šířeno i Rádio Proglas.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Ve Svitavách vyroste dokrývač multiplexu 3. Vysílat z něj bude možná jen televize V1

Třetí multiplex v posledních měsících zaznamenal příliv několika nových a atraktivních programů. Jsme rádi, že je po dohodě s Východočeskou televizí V1 uvidí řada nových diváků, uvedl při této příležitosti člen představenstva CDG Martin Gebauer. Naše televize je mezi diváky stále oblíbenější, proto jsme chtěli vysílání našeho regionálního programu zprostředkovat také divákům v okresech  Pardubického kraje, kde není tak kvalitní pokrytí, doplnil ho generální ředitel televize V1 Roman Švec.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).