Hlavní navigace

Multiplex 4 a Regionální síť 7 rozšiřují pokrytí, spustily dva nové vysílače

1. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oba vysílače zmíněných digitálních sítí byly zmíněny nad plán a doposud se o nich nehovořilo. Regionální síť 7 se má v blízké době rozšířit také do severních Čech a Svitav.

Společnosti Digital Broadcasting a Progress Digital, za nimiž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, zahájily zkušební provoz svých vysílačů ve dvou nových lokalitách. Výkony jsou však minimální. V Holoubkově, který se nachází v Plzeňském kraji, jsou pro multiplex 4 vyhrazeny pouze 2 Watty (kanál 30), příbramský vysílač Hvězdárna využívá kanál 56 s výkonem (ERP) 79 Wattů. 3 Watty pak bude z Holoubkova vysílat i Regionální síť 7, která má maximální povolený výkon na kanálu 55 ve výši 3 Watty.

Cloud 22 temata

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 7 s novými programy České televize míří na sever Čech a do Svitav

Součástí Regionální sítě 7 jsou programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a Retro Music TV, od konce tohoto měsíce tu odstartují také kanály ČT :D (Déčko) a ČT art. Radim Pařízek chce v rámci tohoto balíku programů šířit také své rockové Rádio Čas. V multiplexu 4 pak mohou zájemci naladit programy Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka a TV Pohoda. V rámci digitální sítě je ještě v Praze a středních Čechách, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji šířena tematická stanice Inzert TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.