Hlavní navigace

Nova HD

Nova byla první českou volně šířenou televizní stanicí, která zahájila pravidelné vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stalo se tak v říjnu 2008, kdy se Nova HD stala součástí základní bezplatné programové nabídky nově vznikající satelitní služby Skylink. Už dříve toto vysílání testovala v pozemním multiplexu 4, který však tehdy, ještě pod vlastnictvím Telefóniky O2, pokrýval pouze Prahu a Brno (později i Ostravu). Experimentální vysílání Novy HD ve volně šířeném multiplexu 4 trvalo do září 2013, kdy jej televize ukončila. V současné době Nova považuje HD verze svých kanálů za prémiový obsah, který je určený pro placené služby a žádá za něj od operátorů poplatky za každého uživatele.

Doprovodné služby fungují už i u stanic Novy v přechodové síti

České Radiokomunikace aktivovaly v přechodové síti DVB-T2 doprovodné služby u stanic Nova a Nova Cinema. Po stisknutí červeného tlačítka na dálkovém ovladači je tedy možné vyvolat nabídku hybridní televize HbbTV. V nabídce HbbTV najdete aktuální…

Rok 2015 na satelitu: Proměna Digi TV, konec Novy HD ve Skylinku i prolomení PowerVu

Letošní podzim přinesl na satelitu i start prvních kanálů ve formátu Ultra HD. Jedná se většinou o demo smyčky, k dispozici je ale už i pár klasických stanic, jako je třeba Fashion 4K.

Doba čtení: 9 minut

Digi TV jde proti konkurenci, po letech vrátí HBO a zařadí kanály s vysokým rozlišením

Pro náročnější zákazníky připravuje operátor rozšířený balík, kde se objeví například Digisport 1 a 2 HD s Premiere League. Druhá stanice byla doposud v nabídce pouze v SD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Skylink je bez HD kanálů Novy, díky bohaté nabídce ho to však neporazí

TÝDENNÍ REVIZE – Bez programů Novy s vysokým rozlišením byl vloni i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Jednání byla tehdy dovedena do úspěšného konce po půlroce.

Doba čtení: 5 minut

Nova nečekaně přerušila distribuci HD kanálů pro satelitního operátora Skylink

Šéf Skylinku nechtěl důvod k vyřazení kanálů komentovat. Nova v tiskové zprávě doslova uvedla, že pokud zákazníci chtějí HD programy sledovat nadále, mají se poohlédnout po alternativním zdroji.

Doba čtení: 1 minuta

Nova HD v DVB-T nabídce kabelového operátora UPC? Zůstane pouze v SD

Vlastní multiplexy, které jsou v síti společnosti šířeny bezplatně jako doplněk ke kabelové televizi, obsahují ve vysokém rozlišení mimo jiné stanice ČT 1 HD, ČT 2 HD i ČT Sport HD.

Doba čtení: 1 minuta

Nova hledá dodatečné příjmy, platby za HD kanály se ale kabelovkám a satelitářům ne­líbí

Odříznutím kabelovky UPC od signálu HD verzí Novy a Novy Sport televize způsobila potíže satelitnímu freeSATu, pro který to byl primární zdroj signálu. Jak jsou na tom další operátoři?

Doba čtení: 6 minut

Televize s vysokým rozlišením slaví v Evropě letos deset let, v Česku byla první Nova

Česká republika nabrala oproti Evropě zpoždění necelé čtyři roky, později se jí ho však podařilo dohnat a diváci zvláště placené televize už dnes HD kvalitu chápou jako naprostý standard.

Doba čtení: 2 minuty

Nova Cinema začala vysílat v multiplexu 4, jedná se prý o test

AKTUALIZOVÁNO 10:25 Mediální skupině Nova letos končí pětiletý kontrakt na distribuci jejích kanálů v multiplexu 2. Start Novy Cinema v pozemní digitální síti 4 tak může leccos naznačovat.

Doba čtení: 1 minuta

Vypnutí Novy HD v DVB-T se táhne, nikdo ale neřekl proč

TÝDENNÍ REVIZE – Televize Nova oficiálně oznámila ukončení vysílání v HD rozlišení prostřednictvím multiplexu 4, program tu je ale téměř po týdnu možné stále sledovat.

Doba čtení: 5 minut

Nova HD ukončí vysílání v zemském multiplexu 4 během několika dní

Počet téměř celoplošně šířených HD stanic v České republice se tak sníží ze čtyř na tři. Diváci s klasickou anténou tak budou moci nadále sledovat v této kvalitě veřejnoprávní kanály.

Doba čtení: 1 minuta

Déčko, ČT art, Nova HD a další kanály na Svitavsku konečně s lepším pokrytím

Známý anténář a technik Zbyněk Poisl působící na Šumpersku upozorňoval na problém s příjmem kanálů Déčko a ČT art už od jejich spuštění. Na vině byla vadná anténa vysílače.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

Doba čtení: 1 minuta

Start Déčka a ČT art stihnou i diváci na Svitavsku, testuje tu i multiplex s Novou HD

UVNITŘ MAPA – Déčko nabídne divákům především dětské pořady, ČT art bude naopak cílit na diváky náročnější, kteří budou požadovat například filmy v originálním znění s titulky.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 a Regionální síť 7 rozšiřují pokrytí, spustily dva nové vysílače

Oba vysílače zmíněných digitálních sítí byly zmíněny nad plán a doposud se o nich nehovořilo. Regionální síť 7 se má v blízké době rozšířit také do severních Čech a Svitav.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 pokryje Pardubicko a Chrudimsko i ve směru od vysílače Krásné

Čtvrtou televizní síť sice lze na Pardubicku naladit z královéhradeckého vysílače Chlum, většina diváků má ale otočenu příjmovou anténu na opačnou stranu k vysílači Krásné

Doba čtení: 1 minuta

Óčko Gold startuje v DVB-T, kabelu a IPTV. Na satelitu ho prozatím nenajdete

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel televize se zatím na šíření prostřednictvím družice s žádným operátorem nedohodl. Diváci si tedy budou na něj muset nějakou dobu počkat.

Doba čtení: 5 minut

Nova HD a Fanda zlepšili v západních Čechách pokrytí, multiplex 4 vysílá nově z Klínovce

Lokalitu Jáchymov – Klínovec už pro distribuci signálu využívá Regionální síť 7 ostravského podnikatele Radima Pařízka. Výkon vysílače je téměř 40 kW.

Doba čtení: 1 minuta

Nejde vám EPG u programů multiplexu 4 nebo Regionální sítě 7? Musíte přeladit

HD programy České televize a tematické kanály Novy v pozemním vysílání měly problém s eletronickým programovým průvodcem. Řada diváků je zaznamenává dodnes.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 se chystá dokrýt bílá místa. Přejde k němu Nova a Nova Cinema?

Operátor čtvrtého celoplošného multiplexu potají připravuje několik nových vysílačů. Dokázal by Nově nahradit pokrytí multiplexu 2, s nímž televizi končí smlouva?

Doba čtení: 6 minut

Regionální síť 7 odstranila problém se špatnou identifikací tohoto multiplexu

Shodná identifikace Regionální sítě 7 s multiplexem 4 způsobovala při ladění to, že balík kanálů společnosti Digital Broadcasting se v některých případech vůbec neuložil do přijímače.

Doba čtení: 1 minuta

Pražský vysílač Ládví čeká výluka. Připraví se na spuštění Regionální sítě 7?

Podle čtenářů DigiZone.cz proběhla minulý čtvrtek výluka multiplexu 4 také na středočeském vysílači Kozmice. I z něho bude šířen signál nové regionální sítě, a to na kanálu 23.

Doba čtení: 1 minuta

Pařízkova Regionální síť 7 odstartuje příští měsíc, v Jihlavě už testuje

Na Vysočině je digitální zemský multiplex sice v provozu, ale programovou nabídkou kopíruje stávající obsah multiplexu 4. Jeho smysl je tak prozatím stále nejasný.

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex 4 na Ostravsku přeladil na nový kanál 45, Polsko opět vypíná analog

Praktický průvodce pro diváky z Moravskoslezského kraje, kteří v noci na dnešek přišli o pozemní signál Novy HD, Fandy, Smíchova, Telky a dalších programů multiplexu 4

Doba čtení: 5 minut

Přeladění multiplexu 4 v Moravskoslezském kraji proběhne střihem

UVNITŘ VIDEO Změnu vysílacího kanálu multiplexu 4 v Moravskoslezském kraji doprovází i speciální spot ve vysílání televize Pohoda a rozhlasové stanice Rádio Čas.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 na Ostravsku přeladí na nový kanál 45 už v noci z 21. na 22. dubna

Diváci, kteří přijímají čtvrtou televizní síť z vysílačů Ostrava – Lanová a Hlubočec – Hůrka, si budou muset znovu naladit set-top-boxy nebo televizory s digitálními tunery

Doba čtení: 1 minuta

Televizní tipy na sobotu: David Cup 2013, Zvíře a Jak vycvičit draka

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Doba čtení: 2 minuty

Sobotní TV tipy: Harry Potter a Relikvie smrti, Někdo to rád horké a Aleš Cibulka

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Doba čtení: 2 minuty

Domažlice vyjednávají o dokrývači pro multiplex 4, chtějí další kanály Novy

UVNITŘ LETÁK – Radnice uvažuje o bezplatném pronájmu prostoru pro vysílač, nebo nabídce využití metropolitní sítě pro rozvod signálu k vysílači

Doba čtení: 2 minuty

Budoucnost HD kanálů v multiplexu 4? Brzy ji vyřešíme, slibuje jeho provozovatel

Přeplněnost multiplexu 4 programy má být vyřešena v dohledné době, přibližně do tří týdnů. Podle původního plánu se po spuštění Telky počítalo s vyřazením jednoho z HD kanálů.

Doba čtení: 1 minuta