Provozovateli Regionální sítě 7, společnosti Progress Digital, se podařilo odstranit po změně jednoho z technických parametrů podstatný problém, který vznikal při ladění této digitální sítě v Praze. Operátor používal u tohoto balíku programů stejný parametr Transponder ID (T-SID) jako multiplex 4. Ten mimochodem také provozuje Radim Pařízek, ale prostřednictvím společnosti Digital Broadcasting. Se stejným parametrem SID si nedokázaly některé přijímače vůbec poradit, což mělo za následek to, že diváci ve většině případů nemohli sledovat programy šířené v multiplexu 4.
NEPŘEHLÉDNĚTE: Plánujete příjem nových multiplexů? Společné televizní antény přinášejí řadu úskalí
Při spuštění automatického naladění probíhá skenování od nejnižších kmitočtů po nejvyšší, takže přístroj uloží do své paměti jen paket s nižším kmitočtem, druhý paket pak zcela ignoruje, jakoby v rozvodu vůbec nebyl. Obdobně když jsem naladil ručně vyšší paket a následně ručním zadáním kanálu vysílání s nižším kmitočtem, původně naladěný mux se z paměti přijímače úplně vymazal,
popsal 18. května na diskusním fóru DigiZone.cz jeho čtenář Jan Šedivý problémy, které shodný parametr T-SID u přijímačů způsoboval. Chyba se vyskytovala mj. u značek Sony a Panasonic.
ČTĚTE TAKÉ: Regionální multiplexy 1 a 7 se v Plzni vzájemně ruší, vysílají na kanálech 37 a 38
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) jednal ve spolupráci s operátorem velice rychle a přidělil mu nový identifikátor. V rámci Vysílací sítě MPX1a/RS7 dojde, v souladu s opravným rozhodnutím ČTÚ, ve středu 22. května 2013 ráno v době od 4.30 do 5.00 k přenastavení indikátoru TS_ID,
uvedl operátor Progress Digital na svém webu a následně dodal: Po této změně žádáme diváky, aby v případě, že se na jejich přijímačích neobjeví programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 Sport HD a Retro Music TV, použili automatické ladění,případně manuální pokud znají číslo vysílacího kanálu, který přijímají.