Hlavní navigace

Pražský vysílač Ládví čeká výluka. Připraví se na spuštění Regionální sítě 7?

Lukáš Polák

Podle čtenářů DigiZone.cz proběhla minulý čtvrtek výluka multiplexu 4 také na středočeském vysílači Kozmice. I z něho bude šířen signál nové regionální sítě, a to na kanálu 23.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační operátor Digital Broadcasting oznámil na dnešní jedenáctou až patnáctou hodinu výluku pražského vysílače Ládví, z něhož je šířen signál multiplexu 4. Na profilu sociální sítě Facebook o tom informovaly stanice Smíchov a Fanda, které jsou součástí balíku kanálů této firmy. Výpadek signálu těchto programů a také kanálů Nova HD, Telka, TV Pohoda a Inzert TV tak zaznamenají mj. diváci ve středních Čechách, především severně od Prahy. Signál multiplexu je šířen na kanálu 42. Vysílače Novodvorská a Olšanská budou vysílat po celý den bez výpadku.

Wt100_SEO

K TÉMATU: Pařízkova Regionální síť 7 odstartuje příští měsíc, v Jihlavě už testuje

Jaký je důvod operátora k několikahodinovému odstavení pražského vysílače se serveru DigiZone.cz nepodařilo zjistit. Vlastník společnosti, podnikatel Radim Pařízek, svůj telefon nezvedal, ředitel vnějších vztahů firmy Martin Roztočil se v e-mailu odpovědi na přímou otázku vyhnul. Je pravděpodobné, že operátor využije odstávku k tomu, aby vysílač doplnil o technologie pro přenos signálu na kanálu 37 sloužící Regionální síti 7. Právě ta má z této lokality začít během května šířit signál. Radim Pařízek bude multiplex provozovat prostřednictvím společnosti Progress Digital.