Hlavní navigace

Multiplex 4 by mohl šířit i placené programy

3. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
3. 8. 2010

Jedním z modelů, který by se mohl uplatnit u digitálního terestrického multiplexu 4, jehož výstavba již v podstatě od počátku stagnuje, je placená televize. Na včerejším setkání s novináři to naznačil předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Diskutuje se o modelu placené televize, konstatoval Dvořák. I nadále však platí podmínka (stejně jako u ostatních sítí), že pokud se objeví kanál, který má terestrickou licenci, musela by mu tato stanice uvolnit místo.

MM socky3

MAPY POKRYTÍ: Jak je na tom aktuálně multiplex 4 s pokrytím

Placená televize by mohla být cestou, jak tuto síť oživit, uvedl Dvořák. Síť 4 měla být podle původních plánů určena novým programům. To, že došlo k absenci zákazníků, je obecný jev. Absence zákazníků pro operátora sítě 4 je považována za důležitý krok pro odsunutí termínu spuštění, uvedl Dvořák. V aktuálním dokumentu Průběžná zpráva o stavu digitalizace televizního a rozhlasové vysílání v České republice, který ČTÚ poskytl novinářům k nahlédnutí včera, se uvádí, že jakýkoliv případný rozvoj vysílací sítě 4 bude realizován až s využitím nových rádiových kmitočtů, které budou náhradou za pásmo 800 MHz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.