Hlavní navigace

Multiplex 4 přestal využívat vysílač Velké Popovice - Bartošky. Ztratil pro něj význam

3. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor v současné době používá pro pokrytí Prahy signál ze tří lokalit – Novodvorské, Ládví a Olšanské. V pátek společnost Digital Broadcasting oznámila dobudování sítě.

Vysílač Velké Popovice – Bartošky, který se nachází nedaleko od Prahy, už není součástí multiplexu 4. Serveru DigiZone.cz to potvrdil Radim Pařízek, který je vlastníkem společnosti Digital Broadcasting. Ta je operátorem multiplexu 4. Společnost tento vysílač využívala v době, kdy hlavní město nemělo zajištěné pokrytí přímo zevnitř. Postupně operátor uvedl do provozu všechny plánované lokality na území Prahy a vysílač ve Velkých Popovicích pozbyl svého významu. Signál byl odtud šířen horizontální polarizací a výkonem 20 kW.

MMF24

FOTOGALERIE: Bývalé stanoviště multiplexu 4 v lokalitě Velké Popovice – Bartošky

Vysílač ve Velkých Popovicích jsme deaktivovali poté, co došlo v Praze k definitivnímu přechodu multiplexu 4 z kanálu 64 na kanál 42, uvedl pro DigiZone.cz Pařízek. Tuto možnost  naznačila naše redakce už začátkem října. Tehdy ji nepřímo potvrdil i ředitel vnějších vztahů operátora Martin Roztočil. Nabízí se varianta, o které uvažujete, ale nechali bychom si nějakou chvíli na rozmyšlenou. Osobně si myslím, že tři vysílače v Praze nám zajistí kvalitní pokrytí, uvedl Roztočil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).