Hlavní navigace

Multiplex 4 v Praze ukončil definitivně vysílání na kanálu 64

Lukáš Polák

Digitální zemská síť podnikatele Radima Pařízka šíří programy ČT 1 HD, Nova HD, Fanda a TV Pohoda. Jedinou oblastí, kde se ještě využívá tzv. „šedesátkový“ kanál, je Moravskoslezský kraj.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Digital Broadcasting provedla včera v odpoledních hodinách v tichosti významnou změnu týkající se distribuce signálu multiplexu 4 v Praze. Přesto, že šíření na frekvenci 818 MHz bylo oficiálně ukončeno už začátkem minulého týdne, úplně se tato síť na svém původním místě odmlčela až v neděli 4. listopadu. V provozu zůstal na 64. kanálu do včerejška s největší pravděpodobností vysílač Velké Popovice – Bartošky. Vyplývá to z pozorování několika našich čtenářů.

WT100 tip v článku Pouchlý

K TÉMATU: Nemůžete naladit multiplex 4 v Praze? Dnes končí na kanále 64, musíte přeladit

V současné době už mohou tedy diváci bez výjimky naladit na území Prahy multiplex 4 výhradně na kanálu 42. Ten v současné době využívají v hlavním městě lokality Ládví, Novodvorská a Olšanská. Příjem v poslední uvedené oblasti se ale podle našich čtenářů po přeladění z 64. na 42. kanál zhoršil. Je tedy pravděpodobně, že vysílací systém zde není ještě ve finálním stavu. Operátor deklaroval, že na území Prahy bude provádět na této síti některé úpravy.

Našli jste v článku chybu?