Hlavní navigace

Multiplex 4 začal testovat na Pardubicku, vysílá ze sila ve Slatiňanech u Chrudimi

20. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Čtvrtá celoplošná televizní síť je v Pardubicích dostupná už z Chlumu u Hradce Králové, většina příjmových antén je ale otočena opačným směrem na Krásné. Proto přibyl nový vysílač.

Vstřícný krok vůči divákům na Pardubicku a Chrudimsku, kteří přijímají televizní signál z vysílače Krásné, učinil provozovatel celoplošného multiplexu 4. Síť, která obsahuje tematické kanály Novy a televize Relax a Rebel, zahájila testovací vysílání ze Slatiňan u Chrudimi. Pro obyvatele Pardubicka to znamená, že čtvrtý multiplex naladí na antény otočené na Krásné. Dosud to bylo možné jen v případě, že anténu pootočili opačným směrem na sever a použili zesilovač pro příjem signálu z vysílače Chlum u Hradce Králové. Do toho se ale mnohým divákům nechtělo, stačil jim příjem multiplexů 1 až 3 z Krásného.

ICTZ23

K TÉMATU: Fandu a další tematické kanály Novy už naladí diváci také v Klatovech

„Zahájili jsme testování s přechodem na standardní provoz z lokality Pardubice Slatiňany na 48. kanále,“ oznámil operátor multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, na svém webu. Nový vysílač patří k silnějším, maximální povolený výkon je 19,95 kW. Provozovatel čtvrté celoplošné sítě v posledních dnech vyvíjí enormní činnost, aby do konce roku dosáhnul deklarovaného pokrytí 95 procent obyvatel České republiky. Konkurenční České Radiokomunikace ale avizované pokrytí multiplexu 4 zpochybňují (více o tom v úterním rozhovoru DigiZone.cz se zástupcem generálního ředitele ČRa Martinem Gebauerem).


Zdroj: ČTÚ

Teoretické pokrytí multiplexu 4 z vysílače Pardubice – Slatiňany

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.