Hlavní navigace

Multiplex 4 s tematickými kanály Novy začal vysílat také z berounské Lhotky

23. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA – Provozovatel digitální sítě na svém webu aktualizoval údaje o pokrytí signálem tohoto multiplexu. Ten podle jeho statistik k 22. říjnu pokrýval téměř 93 % obyvatel Česka.

Operátor multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, na svém webu informuje, že v tomto týdnu uvedla do provozu tuto digitální síť nejen na domažlickém Čerchově, ale také z lokality Beroun – Lhotka. Zahájili jsme testování s přechodem na standardní provoz z lokality Beroun – Lhotka na kanálu 56, uvedl stručně provozovatel multiplexu. Koordinace pro tuto digitální síť v Berouně je poměrně čerstvou záležitostí. V elektronické databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se objevila teprve na začátku října.

DT 23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Multiplex 4 zahájil testovací vysílání na Domažlicku, z vrchu Čerchov

Diváci na Berounsku tak mohou nově naladit televizní stanice Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka, Pohoda Relax, Pohoda RebelInzert TV. Také spuštění tohoto vysílače je součástí takzvané druhé vlny digitalizace televizního vysílání, která zahrnuje budování nové celoplošné sítě. Operátor na webu aktualizoval údaj o pokrytí. V současné době zasahuje signál podle jeho výpočtů necelých 93 % obyvatel České republiky. Pro vyhledání multiplexu je nutné kromě natočení antény na tuto lokalitu nastavit na televizoru buďto manuální nebo automatické hledání.

Předpokládané pokrytí signálem multiplexu 4 z lokality Lhotka u Berouna dle mapy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ)
Autor: ČTÚ

Předpokládané pokrytí signálem multiplexu 4 z lokality Lhotka u Berouna dle mapy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).