Hlavní navigace

Přechodný multiplex A by mohl pokračovat i po 30. červnu 2007

25. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 10. 2006

Zemské digitální vysílání České televize, Českého rozhlasu a televize Nova v přechodném multiplexu A by mohlo pokračovat i po 30. červnu 2007, kdy provozovateli sítě, společnosti České radiokomunikace, skončí platnost licence od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Na dnešním setkání s novináři na Kavčích horách to řekl vedoucí skupiny pro digitalizaci ČT Pavel Hanuš. Odvolal se přitom na předběžné dohody s ČTÚ.

Pokud by licence skončila bez prodloužení, museli bychom digitální vysílání úplně vypnout, konstatoval Hanuš. O signál multiplexu A by tak přišli diváci v Praze, Brně a Ostravě. Pokud se nepodaří do konce června příštího roku zprovoznit definitivní digitální sítě, je prodloužení licence přechodného multiplexu A nejschůdnější možností, jak zachovat digitální vysílání ČT. Druhou je spuštění jejího vlastního veřejnoprávního multiplexu bez TV Nova. K tomu ale ČT ještě nemá vydané kmitočty od ČTÚ.

ebf - tip do článku - debata

Do 30. června 2007 platí rovněž oprávnění pro provozování přechodných digitálních sítí B a C společností Czech Digital Group (CDG) a Telefónica O2 Czech Republic. Provozovatelé všech tří přechodných multiplexů získají od ČTÚ kmitočty pro definitivní digitální sítě 2 (ČRa), 3 (CDG) a 4 (TO2CR). Multiplex s označením 1 bude veřejnoprávní a o jeho provozovateli rozhodne ČT ve veřejné obchodní soutěži.

Více o budoucnosti multiplexu A a veřejnoprávní digitální síti v zítřejším článku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).