Hlavní navigace

Rupert Murdoch nechá na své televizi Puls cenzurovat erotické scény

1. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 4. 2008

Polská televize Puls, kterou oficiálně kontroluje řád františkánů, ale faktickým majitelem je mediální magnát Rupert Murdoch, začala cenzurovat erotické scény ve filmech. Jakmile se na obrazovce objeví nějaká lechtivější scéna, Puls ji nahradí reklamou, upozornila agentura ČTK. Polští filmaři proti této praxi protestují, televize podle nich zasahuje do jejich autorského díla.

ČTĚTE TAKÉ: Murdochova cesta k digitální televizi v Polsku

BRAND23 Workshop

Cenzura postihla například film Horečka Agniszky Rollandové nebo Perla v koruně. Je těžké si představit, že by ve stanici, která propaguje křesťanské hodnoty, byly promítány filmy s erotickými scénami, hájí se vedení televize Puls. Je to praxe známá z amerického trhu. Tam, pokud stanice pouští filmy určené pro celé rodiny, zbavuje je scén, které by neměly sledovat neplnoleté osoby.

Připomeňme, že společnost News Corp. Vlastněná Rupertem Mudrochem vstoupila do televize Puls v červenci 2006 a kalkuluje s tím, že jako analogově šířený program bude mít přednostní právo na celostátní zemské digitální vysílání. Stanice by se měla časem přejmenovat na Fox Polska a konkurovat největším polským komerčním televizím Polsat a TVN.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).