Hlavní navigace

Murdoch posiluje v Polsku, k televizi Plus plánuje dva HD kanály

14. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
14. 7. 2008

Mediální magnát Rupert Murdoch pokračuje v expanzi na polský televizní trh. Po koupi malé křesťanské televizi Puls, již plánuje přejmenovat na Fox Polska a konkurovat dvěma největším celoplošným komerčním stanicím Polsat a TVN, nyní chystá dva tematické televizní kanály ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Informoval o tom polský deník Rzeczpospolita.

K TÉMATU: Murdochova polská televize Puls se přejmenuje na Fox Polska

Ředitel televize Puls Dariusz Dabski již v dubnu letošního roku prohlásil, že stanice je připravena spustit celou rodinu tematických kanálů, a že je může začít vysílat prakticky ze dne na den. Obsah by dodaly především americké televizní stanice Murdochovy společnosti News Corporation, především síť Fox. Rzeczpospolita uvádí, že dvojice chystaných HD kanálů televize Puls se nejprve objeví v nabídce kabelových společností a v placených satelitních platformách, později by měly přejít i do pozemních digitálních sítí.

První HD kanál by se zaměřil na zpravodajství, zaměření druhého deník nezjistil. Rzeczpospolita však poznamenává, že by šlo jistě o kopie existujících kanálů Fox ve Spojených státech nebo kdekoli jinde ve světě. Koupí malé televize Puls, která vysílá pozemní cestou analogově, se Murdoch dostane k licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání v Polsku. Tamní trh je pro jeho firmu velmi zajímavý, ve srovnání s Českou republikou je čtyřnásobně velký a diváci zde více využívají neterestrický způsob příjmu televize.

CIF 24 - tip - superearly cena

VÍCE: Murdochova cesta k digitální televizi v Polsku

Dodejme jen, že Polsko hodlá při zavádění zemského digitálního vysílání využít kompresní standard MPEG-4 a aktuálně jedná o tom, že by televize v pozemních sítích vysílaly standardně ve vysokém rozlišení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).