Hlavní navigace

„My se ptáme, vy rozhodujete,“ říká slogan ČT. Je opsaný od Z1?

16. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 2. 2010

Česká televize zvolila pro svoje předvolební vysílání, které začne již tuto středu Otázkami Václava Moravce Speciál z Karlových Varů, velmi podobný slogan, jakým se od svého startu v předloňském roce identifikovala komerční zpravodajská televize Z1. Zatímco ČT se bude poutat mottem „My se ptáme, vy rozhodujete“, Z1 používá od června 2008 slogan „My informujeme, vy rozhodujete“. ČT odmítla, že by se u Z1 inspirovala.

K TÉMATU: Z1 neměla na ČT 24 žádný vliv, tvrdí Milan Fridrich

Vůbec nevím o tom, že by Z1 nějaký takový slogan používala, odpověděl na dotaz serveru DigiZone.cz na pondělní tiskové konferenci k předvolebnímu vysílání ČT ředitel jejího zpravodajství Milan Fridrich. To máte stejné, jako když několik různých deníků použije stejný titulek u nějaké zprávy, doplnil ho mluvčí ČT Ladislav Šticha. Podle generálního ředitele televize Z1 Zdeňka Šámala, který před Fridrichem působil ve funkci ředitele zpravodajství ČT, ale o náhodu nejde.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Z1 se porovnala s ČT 24 a zjistila, že je u mnoha zpráv rychlejší

Už jsem si zvyknul na to, že ČT 24 si od nás vezme všechno, co není přišroubované, reagoval Šámal. Naštěstí je mi to zcela jedno, dodal. Majitel televize Z1, společnost První zpravodajská, již v únoru 2008 požádal český patentový úřad o registraci sloganu „My informujeme, vy rozhodujete“ a od června, kdy začala Z1 vysílat, ji používal jako ident tohoto programu. Patentový úřad ale známku odmítl zapsat a v březnu loňského roku žádost Z1 definitivně zamítnul.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).