Hlavní navigace

Na český trh přichází první televizor Philips se systém Android Lollipop

Autor: Philips
Lukáš Polák

UVNITŘ FOTOGALERIE – Za předpokladu, že jsou televizor i mobilní zařízení připojeny do stejné domácí sítě, umožňuje technologie Google Cast zobrazit obsah na velké obrazovce televize.

Doba čtení: 1 minuta

Nizozemská firma TP Vision, která stojí za značkou Philips, uvádí na český trh první Ultra HD televizor z řady 7150 s operačním systém Android Lollipop. Hlavními výhodami má být především intuitivní menu plus rychlé a pohodlné ovládání. Uživateli je k dispozici pochopitelně i galerie aplikací, vyhledávání prostřednictvím Google i funkce osobních záložek, kde uživatel vždy nalezne upozornění na nejžhavější filmové novinky a aplikace podle svých preferencí. Dálkový ovladač je vybaven integrovanou klávesnicí, která usnadňuje zadávání textů. S podobnou funkcí přišel u svého ovladače pro Horizon nedávno i kabelový operátor UPC.

Interka19

RECENZE: Philips 65PUS9809: vrcholový kousek s parádním Androidem, Ambilightem i designem

Za předpokladu, že jsou televizor i mobilní zařízení připojeny do stejné domácí sítě a je zapnuta funkce sdílení obsahu, umožňuje technologie Google Cast ve velmi krátké době zobrazit obsah mobilního telefonu nebo počítače na velké obrazovce televize. Pro přehrání hudby, fotografií nebo videí uložených v zařízení či na YouTube už tak není nutné využít mobilního telefonu nebo osobního počítače. Jde ale spíše o funkci, kterou dnes uživatelé považují již za standard. Samozřejmostí je snadný přístup jak k televiznímu vysílání, tak i obsahu na vyžádání. Herní nadšenci mohou ocenit nabídku her z obchodu Google Play, kterou jim dává právě OS Android.

Našli jste v článku chybu?