Hlavní navigace

Na ČT skončila spolukomentátorka kvůli nepřechylování

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 2. 2009

Spolukomentátorka České televize Zuzana Kocumová, která se podílela na mistrovství světa v klasickém lyžování a sama je bývalou špičkovou běžkyní na lyžích, ve veřejnoprávním médiu skončila. Uvedla to agentura ČTK. Pracovní poměr s ní rozvázal šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý. A důvod? Během komentování nepřechylovala zahraniční jména do češtiny.

UXD

O výpovědi informoval Černý členy redakce elektronickou poštou. Sama Kocumová se pak tuto skutečnost dozvěděla v dějišti Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci od komentátora Marka Svačiny. Je to pro mě lehké rozčarování, hlavně jak a kdy mi to řekli. Připadám si jako blbec, řekla doslova Kocumová.

Otakar Černý se celé k věci odmítl vyjádřit s tím, že k tomu není důvod. Na komentátorské židličce by se tak mohla objevit závodnice a medailistka z olympijských her Květa Jeriová-Pecková. Snažila jsem se, ale nejde mi to z pusy. Holky se tak prostě jmenují, je to na startovní listině, ve výsledcích, je to zvyk, prohlásila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.