Hlavní navigace

Na infolinku k digitalizaci volají nejčastěji Pražané

28. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
28. 1. 2009

Tipli byste si, kdo volá nejčastěji na bezplatnou informační linku, která byla zřízena pro potřeby obyvatel Česka k informování o digitálním vysílání? Jsou to obyvatelé hlavního města. Pražanů volalo na číslo 800 906 030 29 %. Hned za nimi se umístili Plzeňané, těch bylo 19 %. Není se přitom čemu divit. V obou regionech by mělo letos dojít k vypnutí analogového vysílání. Podle statistik, které má Národní koordinační skupina k dispozici, se volající o infolince dozvěděli nejčastěji z tisku, konstoval národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Téměř třetina volajících se ptá, zda je v jejich regionu již nyní možné přijímat digitální vysílání, případně odkdy to možné bude. Druhý nejčastější dotaz se týká problémů s příjmem digitálního vysílání. Pouze 6 % volajících potřebuje poradit se set-top-boxem. Podle statistik se o infolince volající dozvěděli nejčastěji z tisku (32 %), následuje internet (24 %) a televize (12 %). Zvláště intenzivně budou obyvatelé na infolinku upozorňováni v období, kdy se v jejich regionu bude vypínat analogové vysílání, sdělil Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).