Hlavní navigace

Na internetu odstartoval e-shop s DVB-C technikou

6. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2008

1. října byl spuštěn na internetu nový obchod s DVB-C technikou. E-shop se nachází na webových stránkách http://www.dvb-c-shop.cz/ a provozuje jej společnost Lica, s. r. o., která má dlouholeté zkušenosti s technologií pro kabelové operátory. Internetový obchod prozatím slouží pro klienty vybraných kabelových operátorů v České republice. Cílem projektu je možnost pro zákazníka kabelové společnosti pořídit si vlastní set-top-box. Klient si tak nebude muset kabelový přijímač pronajmout za měsíční poplatek. Všechny přijímače jsou připraveny na příjem kódovaných programů. Digitální kabelové přístroje tedy splňují podmínku párování smart karty a STB v systému Conax CAS7.

V současné době internetový obchod nabízí k prodeji příslušenství k digitálním přijímačům (SCART kabel, HDMI kabel a RF kabel) a 4 druhy set-top-boxů. Jedná se o přístroje již známé z nabídek některých kabelových společností. V nabídce je tedy k dispozici hojně používaný základní model značky Handan CV-5000 CiNX iL pro příjem programů ve formátu MPEG-2 ve standardním rozlišení. Dále je v nabídce Handan CV-6000 DVR, který je určen pro příjem programů ve formátu MPEG2 ve standardním rozlišení a je vybaven HDD o velikosti 160 GB pro nahrávání až 4 programů, a CV-7000 HD, který dokáže přijímat programy ve formátu MPEG-2 i MPEG-4 ve standardním i vysokém rozlišení a je vybaven výstupem HDMI.

ICTZ23

Pokud se tedy rozhodnete objednat nějaký přístroj, musíte nejdříve provést svou registraci na internetovém obchodě. Tato registrace bude odeslána Vašemu kabelovému operátorovi kvůli ověření. Ten pak zjistí, zdali bude u Vás set-top-box funkční a zdali je vůbec u Vás dostupný digitální signál. Všechny nabízené STB jsou kompatibilní s párováním v systému CONAX CAS7, proto je také součástí smart karta provozovatele kabelové televize. Tato karta zůstává ve vlastnictví kabelového providera. Z toho důvodu je také potřeba zaslání výše zmíněné registrace provozovateli kabelové televize, aby mohl znát komu má předplatné na smart kartu zasílat. Při výpovědi smlouvy musíte smart kartu vrátit svému kabelovému operátorovi, který ji poté bude schopen použít v jiném set-top-boxu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Digitální kabelová televize v České republice