Hlavní navigace

Na jaře vznikne nový internetový deník, stojí za ním Sabina Slonková

David Slížek

Bývalá šéfredaktorka MF DNES připravuje spuštění nového internetového projektu, který se má zaměřit na mapování vazeb mezi lidmi, kteří mají moc.

Necelých osm měsíců poté, co opustila místo šéfredaktorky MF DNES, oznámila novinářka Sabina Slonková, že na jaře spustí nový internetový projekt. V rozhovoru na Aktuálně.cz prozradila, že půjde o online deník, který bude mapovat vazby a kontakty lidí, kteří mají v Česku vliv.

„Jako vrcholně aktuální například vidím mapu vlivu Ruska na tuzemský veřejný sektor, kterou jsme již začali zpracovávat,“ popisuje Slonková.

Na projektu podle ní bude na začátku pracovat asi deset lidí a další externí spolupracovníci. Financován bude ze zakázek vydavatelství, z grantů a z vlastních zdrojů. Další podrobnosti neuvedla. 

Zmiňovaným vydavatelstvím patrně bude firma Dead Line Media s.r.o., která v popisu činnosti uvádí „analyzování aktuálních celospolečensky významných témat a jevů v ČR a informování o nich“. Loni v prosinci ji založil partner Slonkové a spoluzakladatel online deníku Aktuálně.cz Jakub Unger.

Content 2017 Tip Kytary

Spekulovat můžeme také o názvu připravovaného deníku – jak si na konci ledna všimla novinářka Michaela Černá, Unger si zaregistroval doménu neovlivni.cz (momentálně je nedostupná).

Nový deník Slonkové doplní portfolio projektů, které se vyrojily po předloňských a loňských změnách ve vlastnictví tuzemských vydavatelství. V březnu 2014 vzniklo Echo24 Dalibora Balšínka, v září papírový měsíčník Reportér Roberta Čásenského, koncem roku Hlidacipes Ondřeje NeumannaRoberta Břešťanaletos v únoru Svobodné fórum Pavla Šafra. Na Slovensku pro změnu z deníku SME ovládnutého skupinou Penta odešla část redakce a založila vlastní Denník N.

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2015 12:55
Paky (neregistrovaný)

Když se svazáci hádají jiskry lítají :) Už ta internetová doména je dost jednostranně složená ,pokud je tedy pravdivá ... spíš jde o jakýsi výlev solidární image s Japoncem nakonec :)

18. 2. 2015 11:45
Unknown (neregistrovaný)

Hned po precteni clanku jsem se domnival ze s tim bude Petru Havlikovi pomahat, ale kdyz to ctu podruhe tak uz mi to tak zrejme neni. Mozna se bude jednat o "konkurecni" projekt coz nevim jestli je dobre, protoze v tomto oboru by lide meli sve sily/penize spise spojovat protoze to s cim bojuji ma penez vic nez dost.