Hlavní navigace

Na Mozilla Add-ons pronikla dvě rozšíření s malwarem

8. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na portál Mozilla Add-ons pronikly dva doplňky pro webový prohlížeč Mozilla Firefox, které obsahovaly malware. Konkrétně jde o rozšíření Sothink Web Video Downloader 4 (to obsahovalo Win32.LdPinch.gen) a Master Filer (kde byl nalezen Win32.Bifrose.32.Bifrose Trojan). Obě tato rozšíření se nacházela v experimentálním stádiu, takže uživatelé byli varováni před možným nebezpečím. Experimentální doplňky totiž nekontrolují redaktoři portálu Mozilla Add-ons, takže si je uživatelé instalují jen na…

Na portál Mozilla Add-ons pronikly dva doplňky pro webový prohlížeč Mozilla Firefox, které obsahovaly malware. Konkrétně jde o rozšíření Sothink Web Video Downloader 4 (to obsahovalo Win32.LdPinch.gen) a Master Filer (kde byl nalezen Win32.Bifrose­.32.Bifrose Trojan). Obě tato rozšíření se nacházela v experimentálním stádiu, takže uživatelé byli varováni před možným nebezpečím. Experimentální doplňky totiž nekontrolují redaktoři portálu Mozilla Add-ons, takže si je uživatelé instalují jen na vlastní riziko. Je to způsob, jak uživatelům rychleji zpřístupnit nová rozšíření, ale zároveň přináší právě možné problémy s funkčnosti nebo bezpečností.

Nahrávané doplňky sice na Mozilla Add-ons zkoumá antimalwarový filtr, ovšem v tomto případě selhal. Aby se podobným situacím do budoucna předešlo, přidali správci serveru další dva nástroje, které budou nahrávané doplňky kontrolovat, zda neobsahují malware, uvádí Pavel Cvrček z Mozilla.cz. Obě rozšíření byla z Mozilla Add-ons odstraněna a zároveň se objevila na černé listině, takže se jejich již existující instalace dálkově deaktivují.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.