Hlavní navigace

Na Ostravsku začala vysílat další digitální televize: TVP Sport

7. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 4. 2007

Diváci na Ostravsku mohou od pátku 6. dubna naladit pozemní cestou další digitální program. Veřejnoprávní Polská televize (TVP) zařadila do svého experimentálního multiplexu, šířeného z vysílače Skrzyczne na kanále 38, tematický kanál TVP Sport. Ten mohli zatím sledovat výlučně diváci polské kabelové a satelitní televize, případně IPTV.

Multiplex TVP na kanále 38, který obsahuje také programy TVP 1, TVP 2 a TVP 3, lze naladit hluboko ve vnitrozemí Moravskoslezského kraje. Signál v podstatě pokrývá stejné území jako přechodný digitální multiplex A (kanál 39) se čtyřmi programy České televize, Novy a sedmi stanicemi Českého rozhlasu.

Jde už o třetí multiplex na Ostravsku: v Klimkovicích lze na kanálu 28 digitálně naladit vysílání místní stanice Local TV Plus Klimkovice a slovenského zpravodajského kanálu TA 3. V ideálním případě tak divák může prostřednictvím set-top-boxu pro příjem DVB-T sledovat až 11 televizních programů. Stejný počet vysílá i v Praze, ale polovinu tvoří jiné stanice (přechodný multiplex BPrimou).

Mapa pokrytí digitálního multiplexu Polské televize na Ostravsku (GIF, 227kB)

Program stanice TVP Sport (v polštině)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.