Hlavní navigace

Na Ostravsku začala vysílat další digitální televize: TVP Sport

7. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2007

Diváci na Ostravsku mohou od pátku 6. dubna naladit pozemní cestou další digitální program. Veřejnoprávní Polská televize (TVP) zařadila do svého experimentálního multiplexu, šířeného z vysílače Skrzyczne na kanále 38, tematický kanál TVP Sport. Ten mohli zatím sledovat výlučně diváci polské kabelové a satelitní televize, případně IPTV.

Multiplex TVP na kanále 38, který obsahuje také programy TVP 1, TVP 2 a TVP 3, lze naladit hluboko ve vnitrozemí Moravskoslezského kraje. Signál v podstatě pokrývá stejné území jako přechodný digitální multiplex A (kanál 39) se čtyřmi programy České televize, Novy a sedmi stanicemi Českého rozhlasu.

Jde už o třetí multiplex na Ostravsku: v Klimkovicích lze na kanálu 28 digitálně naladit vysílání místní stanice Local TV Plus Klimkovice a slovenského zpravodajského kanálu TA 3. V ideálním případě tak divák může prostřednictvím set-top-boxu pro příjem DVB-T sledovat až 11 televizních programů. Stejný počet vysílá i v Praze, ale polovinu tvoří jiné stanice (přechodný multiplex BPrimou).

MMF tip early

Mapa pokrytí digitálního multiplexu Polské televize na Ostravsku (GIF, 227kB)

Program stanice TVP Sport (v polštině)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).