Hlavní navigace

Na satelitu Astra byla odpojena další část erotických a seznamovacích linek

16. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přerušení distribuce těchto kanálů avizoval operátor již před několika lety a postupně tento závazek vůči koncovým zákazníkům – divákům – plní.

Lucemburský satelitní operátor SES, dominantní poskytovatel vysílacích služeb prostřednictvím družice v Evropě, přistoupil včera k významnému kroku, který potěší především ty diváky, jež nemají příliš v oblibě různé seznamovací a erotické linky. Další jejich část odpojil, a to konkrétně na pozici 19,2 stupně východně. Ta slouží jako vlajková pro německy hovořící země. Jedná se konkrétně o programové pozice Kontaktboerse.TV, Friends TV, Teleglück TV, Turbodating TV, Zeit für Gefühle, Liebesglück TV, Partnersuche.TV, Dreamdate TV a Chat TV.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Významná změna na satelitu Astra: Část erotických linek byla odpojena

Není to poprvé, co SES k podobnému kroku přistoupila. Poprvé se tak stalo už v první polovině srpna roku 2009, k další eliminaci těchto „programů“ došlo loni začátkem května. Poskytovatel satelitních služeb tak plní postupně závazek, který dal před několika lety především koncovým zákazníkům, tedy televizním divákům – že takovéto nabídky postupně budou z družice mizet. Operátor pochopitelně nemůže programy odpojit v době, kdy jim na satelitní kapacitu běží smlouva, ale rozhodl se jim ji už neprodlužovat. Erotické linky a seznamky jsou primárně zaměřeny na diváky z Německa a Rakouska.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).