Hlavní navigace

Na satelitu je nekódované vysílání slovenské televize Joj

13. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 5. 2007

Patříte k divákům satelitní televize, kterým od poloviny dubna skončil kvůli novému kódování bezplatný příjem slovenských programů STV 1, STV 2, Markíza a Joj? Od minulé středy můžete jeden z nich opět sledovat, aniž byste k tomu potřebovali speciální dekodér a novou dekódovací kartu ke slovenské satelitní službě SkyLink.

Komerční televize Joj musela ve středu 9. května odkódovat vysílání přes satelit Astra 3A, protože změna způsobu kódování vedla k výpadkům signálu na pozemních vysílačích a v některých kabelových rozvodech závislých právě na signálu z družice Astra. Podle serveru SatCentrum.com si vypnutí kódování vyžádala sama televize Joj na provozovateli SkyLinku, společnosti Slovak Telekom.

CIF - osobnosti

Televize Joj řeší problémy při distribuci svého signálu a dočasně volné vysílání přerušované krátkodobými testy v kódu využije k nastavení technologie na slovenských terestrických vysílačích. Kromě vysílače v Bratislavě na Kamzíku, kam je signál dopravován přímo ze studia v blízkých ateliérech na Kolibě, je na ostatních místech na Slovensku přijímán signál TV Joj k další distribuci pouze prostřednictvím satelitu Astra 3A, uvedl SatCentrum.com.

Jak dlouho bude volné satelitní vysílání televize Joj trvat, není jasné. Podle webu se ale dá předpokládat, že neskončí dříve než začátkem tohoto týdne. Volně lze na satelitu naladit už jen jediný slovenský program: zpravodajskou televizi TA 3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).