Hlavní navigace

Na satelitu se objeví stanice CS Link TV na podporu digitalizace

29. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 6. 2007

Televizní program věnovaný problematice digitálního vysílání chce na satelitu spustit společnost Media Vision, operátor satelitní služby CS Link. Firma už požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení licence pro satelitní program CS Link TV. Stanice chce vysílat ze satelitů Astra na pozicích 23,5 a 19,2 stupně východně, které využívají platformy CS Link a UPC Direct.

Podle serveru Parabola.cz, který bude mediálním partnerem stanice, se CS Link TV charakterizuje jako teleshoppingový televizní program. Vysílání bude sestaveno z několika rotujících bloků – nabídka zboží a služeb k rozvoji digitálního televizního vysílání, komunikace a elektroniky (technická zařízení, komunikační sítě, komunikační služby, televizní technologie, programy, doplňkové služby), osvětové a vzdělávací pořady z oboru, významné události z oboru, zábavné pořady, magazíny a další doplňkové služby, uvedl web.

Určité časové sloty televize vyčlení pro chystané nebo menší televizní stanice, které si nemohou dovolit celodenní satelitní vysílání. Má jít o jakýsi „inkubátor nových televizních programů“, o němž před časem hovořil i vedoucí projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš. Podle jeho návrhu by měl vzniknut „národní televizní inkubátor“, v němž by si adepti na digitální televizní vysílání zkoušeli provozování televize v praxi.

Projekt stanice CS Link TV slibuje i datový kanál s aktuálním firmwarem pro některé značky a typy satelitních set-top-boxů. Divák nebude muset přetáčet na jiný satelit, vše najde v balíku služeb v jednom paketu, což ocení začátečníci se satelitním příjmem a také běžní diváci, uvádí Parabola.cz. Na projektu se budou podílet společnosti T-Systems a SES Astra jako dodavatelé satelitní kapacity, Pro-Zeta a Terra Broadcasting jako poskytovatelé vysílacího pracoviště a vydavatelství Sdělovací technika.

Pokud CS Link TV získá licenci, hodlá zahájit vysílání letos v říjnu u příležitosti brněnského veletrhu Invex. Měsíčník Sdělovací technika plánuje, že prostřednictvím CS Link TV odvysílá živý přenos konference Milníky digitální televize, která tradičně zahajuje Invex.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.