Hlavní navigace

Na satelitu se objevila nová česká televize Public TV

28. 5. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
28. 5. 2007

Satelitní platforma CS Link zahájila testy nového českého programu Public TV, který teprve v dubnu získal licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jak upozorňuje server Parabola.cz, černá obrazovka s logem Public TV se objevila na druhém transpordéru CS Linku na satelitu Astra 1D a přibližně od 18:00 by mělo začít zkušební vysílání. Ostrý start plánuje Public TV na 1. června.

Public TV se charakterizuje jako stanice zaměřená na infotainment s důrazem na regionální zpravodajství. To televizi zajistí Regionální televizní agentura (RTA), jedna z šesti společností, které loni v dubnu získaly licenci pro zemské digitální vysílání a dodnes se soudí o její platnost. RTA také vlastní část regionálních televizních studií, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima a denně vstupují na tři hodiny do jejího celostátního vysílání.

Aktualizované informační bloky chce Public TV nabízet minimálně dvakrát denně, a kromě toho plánuje speciální zpravodajské pořady věnované politice, kultuře a hospodářství. Licenční podmínky se zmiňují také o večerech věnovaných české kultuře, konkrétně pak filmu, divadlu, koncertům a významným událostem. Každý den nabídne Public TV také dva české filmy, jeden v premiéře a druhý v repríze z předchozího dne. Snímky stanici dodá provozovatel placeného českého filmového kanálu CS Film, Československá filmová společnost.

cif 24 - early cena - média

Právě kvůli těmto filmům bude vysílání Public TV částečně kódované. Podmíněný přístup přes karty ke službě CS Link stanice aktivuje vždy během vysílání těchto filmů (sledování bude možné jen s dekódovacími kartami pro službu CS Link od společní Gital a Trade and Technology). Mimo ně bude příjem Public TV volný, tedy nebude podmíněn žádným speciálním dekodérem a dekódovací kartou.

Public TV plánuje podle serveru Parabola.cz také vysílání po kabelu a prostřednictvím IPTV. V současné době probíhají jednání s několika operátory. Kromě toho by se stanice mohla objevit také v zemském digitálním multiplexu B společnosti Czech Digital Group (CDG). Vstup do této digitální sítě je v jednání, uvedla Parabola.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).