Hlavní navigace

Na satelitu se objevila nová česká televize Public TV

28. 5. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

28. 5. 2007

Satelitní platforma CS Link zahájila testy nového českého programu Public TV, který teprve v dubnu získal licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jak upozorňuje server Parabola.cz, černá obrazovka s logem Public TV se objevila na druhém transpordéru CS Linku na satelitu Astra 1D a přibližně od 18:00 by mělo začít zkušební vysílání. Ostrý start plánuje Public TV na 1. června.

Public TV se charakterizuje jako stanice zaměřená na infotainment s důrazem na regionální zpravodajství. To televizi zajistí Regionální televizní agentura (RTA), jedna z šesti společností, které loni v dubnu získaly licenci pro zemské digitální vysílání a dodnes se soudí o její platnost. RTA také vlastní část regionálních televizních studií, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima a denně vstupují na tři hodiny do jejího celostátního vysílání.

Aktualizované informační bloky chce Public TV nabízet minimálně dvakrát denně, a kromě toho plánuje speciální zpravodajské pořady věnované politice, kultuře a hospodářství. Licenční podmínky se zmiňují také o večerech věnovaných české kultuře, konkrétně pak filmu, divadlu, koncertům a významným událostem. Každý den nabídne Public TV také dva české filmy, jeden v premiéře a druhý v repríze z předchozího dne. Snímky stanici dodá provozovatel placeného českého filmového kanálu CS Film, Československá filmová společnost.

Cloud 22 temata

Právě kvůli těmto filmům bude vysílání Public TV částečně kódované. Podmíněný přístup přes karty ke službě CS Link stanice aktivuje vždy během vysílání těchto filmů (sledování bude možné jen s dekódovacími kartami pro službu CS Link od společní Gital a Trade and Technology). Mimo ně bude příjem Public TV volný, tedy nebude podmíněn žádným speciálním dekodérem a dekódovací kartou.

Public TV plánuje podle serveru Parabola.cz také vysílání po kabelu a prostřednictvím IPTV. V současné době probíhají jednání s několika operátory. Kromě toho by se stanice mohla objevit také v zemském digitálním multiplexu B společnosti Czech Digital Group (CDG). Vstup do této digitální sítě je v jednání, uvedla Parabola.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.